SŁUCHAJ ONLINE
MENU

P. Gacek dla RDC: mimo kłopotów, Verva gra o mistrzostwo

fot. Verva Warszawa/Facebook

Siedem meczów, siedem zwycięstw. Verva Warszawa jest jak dotąd nie do zatrzymania w siatkarskiej ekstraklasie. Jeszcze dwa miesiące temu nie było wiadomo, czy drużyna w ogóle przystąpi do rozgrywek. Po podpisaniu umowy z Orlenem ambicje klubu sięgają bardzo wysoko.

Mission impossible – tak walkę o utrzymanie klubu nazwali jego włodarze. – To był trudny czas, kilka miesięcy ciężkiej pracy – mówił w „Magazynie sportowym RDC” dyrektor sportowy Vervy Warszawa Orlen Paliwa Piotr Gacek.

Misja zakończyła się sukcesem. Klub przystąpił do rozgrywek, a w ubiegłym tygodniu pozyskał sponsora tytularnego – PKN Orlen. Dzień po ogłoszeniu informacji pokazał prawdziwą siłę. W pięciu setach pokonał na wyjeździe mistrza Polski – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. – Pojedynczy mecz, ale zbudował całą drużynę. Wygrywając w jaskini lwa podnieśliśmy morale – zaznaczył Gacek.

Wynik nie tylko tego meczu daje powody do optymizmu. Verva (wcześniej Projekt Warszawa) wygrała dotychczas wszystkie ligowe mecze. – Mimo, że diametralnie zmieniła się sytuacja finansowa, cel sportowy pozostaje ten sam – to walka o najwyższe cele – dodaje dyrektor sportowy Vervy Warszawa.

W środę Verva zagra kolejny ligowy mecz. W meczu na szczycie kolejki zmierzy się na wyjeździe ze Skrą Bełchatów.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Verva Warszawa – zwycięska walka o klub

Czytaj więcej:

VERVA – ZAKSA 3:2. Pierwsze zwycięstwo pod nową nazwą

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone