SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znaki na rondach ul. Płaskowickiej mylące? Jest interpelacja radnego

fot. RDC

Problem z oznakowaniem na rondach ulicy Płaskowickiej przy Pileckiego i Dereniowej. Mieszkańcy Ursynowa alarmują, że znaki nie są dla nich jasne. Ronda łatwo pomylić z rondami turbinowymi, a jeśli tak się stanie, może dojść do wypadku. Radny Ursynowa Paweł Lenarczyk po licznych takich głosach, wystosował interpelację do urzędu miasta.

Jest podejrzenie, że mogą być to ronda turbinowe, natomiast te ronda mają dwa pasy. Tutaj nie jest dla niektórych intuicyjne, który samochód powinien mieć pierwszeństwo – tłumaczy Paweł Lenarczyk.

Radny wskazuje, że np przy Pileckiego znaki poziome sugerują kierowcom nadjeżdżającym od strony Gandhi, że zewnętrznym pasem mogą pojechać także prosto i w lewo. Wtedy mogą zderzyć się z samochodem jadącym wewnętrznym pasem od strony al. KEN.

Na tych rondach, tak jak i na innych, trzeba zachowywać się zgodnie z ogólnymi zasadami ruchu – wyjaśnia rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski. – To nie są ronda turbinowe, to są zwykłe ronda z dwoma pasami ruchu. Oznakowanie zarówno pionowe, jak i poziome wskazuje, jak się na nich zachowywać. Trzeba się na nich zachowywać zgodnie z ogólnymi zasadami ruchu. Samochód jadący z prawej strony ma pierwszeństwo – tłumaczy.

Przed rondami stoi znak nakazu C-12 oznaczający ruch okrężny z zachowaniem ogólnych zasad ruchu drogowego.

Czytaj też:

Warszawa. Koniec z przekraczaniem prędkości na ekspresówkach?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone