SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Oszust podszywał się pod policjanta, ukradł seniorowi 638 tys. zł

zdjęcie ilustracyjne/fot. Podkarpacka policja

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali 32-latka podejrzanego o udział w oszustwie na policjanta „CBŚ”. Mężczyzna miał odebrać od 81-latka 638 tysięcy złotych – poinformował podkom. Karol Cebula z komendy na warszawskiej Ochocie.

Do zdarzenia na początku października przy ul. Gorlickiej na warszawskiej Ochocie. – Na numer stacjonarny starszego mężczyzny zatelefonował oszust, który podawał się za funkcjonariusza. Mężczyzna tak poprowadził rozmowę, że przekonał seniora do przekazania oszczędności swojego życia – przypomniał podkomisarz Karol Cebula.

W wyniku oszustwa 81-letni mężczyzna stracił 638 tysięcy złotych. Senior, gdy się zorientował, że został oszukany zgłosił sprawę na policję. – Sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami przeciwko mieniu z komendy na warszawskiej Ochocie – przekazał policjant.

Zatrzymano oszusta

W trakcie dochodzenia policjanci ustalili dane personalne mężczyzny, który miał odebrać pieniądze od seniora. W połowie listopada kryminalni zatrzymali 32-latka w podwarszawskich Markach.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do prokuratury na Ochocie. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że 32-latek usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał. – Decyzją sądu 32-latek został aresztowany na okres trzy miesiące – podała prokurator.

32-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Za zarzucany czyn może mu grozić do 8 lat więzienia.

Czytaj też:

Brutalne zabójstwo małżeństwa na Grochowie. Jest akt oskarżenia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone