SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ostrów Mazowiecka. Areszt dla 17-latka. Miał zgwałcić rówieśniczkę

zdjęcie ilustracyjne/fot. KSP

Sąd w Ostrowi Mazowieckiej uwzględnił wniosek o trzymiesięczny areszt wobec 17-latka podejrzanego o zgwałcenie swojej rówieśniczki w piwnicy jednego z bloków w tym mieście – poinformowała w poniedziałek ostrołęcka prokuratura okręgowa.

Jak przekazano w komunikacie na stronie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce 4 lipca br. do policjantów w Ostrowi Mazowieckiej zgłosiła się 17-latka. Dziewczyna opowiedziała o zgwałceniu jej przez młodego mężczyznę w nocy z 2 na 3 lipca br.

„Funkcjonariusze policji natychmiast poinformowali prokuraturę, która czyniąc zadość uregulowaniom wynikającym z obowiązujących przepisów, skierowała do sądu wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej” – podkreślono w tym komunikacie.

Jak przekazała prokuratura, „na podstawie informacji przekazanych przez 17–latkę podczas przesłuchania przez sąd oraz zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że w nocy z 3 na 4 lipca Damian P. używał wobec pokrzywdzonej przemocy. Mężczyzna szarpał pokrzywdzoną i popychał, zaciągnął ją do piwnicy jednego w bloków mieszkalnych w Ostrowi Mazowieckiej” – przekazała prokuratura.

Nie przyznał się do winy

Według ustaleń śledczych, w piwnicy budynku podejrzany przewrócił ofiarę na podłogę, „przycisnął ciężarem własnego ciała do podłoża, uniemożliwił oswobodzenie i ucieczkę, a następnie doprowadził pokrzywdzoną do odbycia stosunku płciowego”.

Jak przekazała prokuratura, po zatrzymaniu P. usłyszał on zarzut zgwałcenia. „Podczas składania wyjaśnień nie przyznał się do stawianego mu zarzutu” – zaznaczyła prokuratura, która skierowała do sądu wniosek o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego.

Jak podano w komunikacie, „Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej (…) zastosował wobec Damiana P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy”. „Za zarzucane sprawcy przestępstwo grozi kara od 2 do 10 lat pozbawienia wolności” – napisała prokuratura.

Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej.

Czytaj też:

Ostrołęka. Ukrywający się oszust matrymonialny trafił do więzienia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone