SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostrołęka. Most na Narwi otwarty. Remont kosztował 35 mln złotych

Most w Ostrołęce/fot. UM Ostrołęka

Po godzinie 16.00 wyremontowany most na Narwi w Ostrołęce został oficjalnie otwarty. Przeprawa przebiegająca wzdłuż drogi krajowej numer 61 była zamknięta od lutego ubiegłego roku. Modernizacja kosztowała 35 milionów złotych i w całości została sfinansowana z środków państwowych.

Piesi i rowerzyści będą musieli poczekać – zaznacza wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, który dostarczył dziś do ostrołęckiego ratusza pozwolenie na użytkowanie wyremontowanego mostu. – Około pół roku będzie trwało obrabianie skarp i inne prace wykończeniowe. Wiedzieliśmy jednak, jak ważna jest to przeprawa dla mieszkańców, stąd decyzja o otwarciu – dodaje.

Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny być ukończone do połowy maja przyszłego roku. Remont mostu został w stu procentach sfinansowany z środków państwowych. – Przez wiele lat staraliśmy się o remont, nie było to możliwe. Dopiero rząd premier Beaty Szydło podjął decyzję o przeznaczeniu środków na remont obiektu – poseł PiS Arkadiusz Czartoryski.

Koszt to ponad 35 milionów złotych. Część pokryło ministerstwo infrastruktury, a część resort energii – tłumaczy wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

Remont „starego” mostu w Ostrołęce zaczął się w lutym ubiegłego roku. Od tego czasu kierowcy jeżdżą przez Narew przeprawą tymczasową, którą postawiło wojsko.

Przebudowany most na Narwi jest szerszy. Składa się z dwóch pasów ruchu o szerokości 3,5 metra każdy. Powstała też dwukierunkowa ścieżka rowerowa i chodnik.

Czytaj też:

Ostrołęka. Stary most na Narwi wyremontowany, ale nieprzejezdny

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone