SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostrołęka. Zaplanowali zabójstwo dla spadku. Jest akt oskarżenia

fot. nawokandzie.ms.gov.pl

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała dla sądu akt oskarżenia przeciwko Adrianowi C., Piotrowi Ż. oraz Szymonowi N. za dokonanie zaplanowanego wcześniej morderstwa w Makowie Mazowieckim. Celem działania mężczyzn było otrzymanie spadku poszkodowanego. Dwóm z nich grozi dożywocie.

Do zabójstwa doszło ponad rok temu w Makowie Mazowieckim. Wszystko zaczęło się od tego, że pokrzywdzony ustanowił jedynym spadkobiercą swego pokaźnego majątku – kuzyna Adriana C.
Ten miał długi, więc w jego głowie zaczął kiełkować misterny plan pozbycia się Błażeja C. W planowaniu zbrodni pomógł mu Piotr Ż., który potrzebował z kolei pieniędzy na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zaplanowane z premedytacją zabójstwo dla spadku

W lipcu 2019 policja w Makowie dostała zgłoszenie o potraceniu rowerzysty, sprawa zbiegł. Początkowo śledztwo prowadzone było w kierunku wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Pojawiły się jednak duże wątpliwości. Podjęto więc intensywne czynności operacyjno-śledcze. Okazało się, że Adrian C. wraz z Piotrem Ż. postanowili kupić samochód, którym celowo spowodują śmiertelny wypadek. Kiedy Błażej C., wyjechał z domu na rowerze – został potracony. Samochód zakopał się w lesie, więc Piotr Ż. porzucił go. Trzeci z oskarżonych, Szymon N., pomógł sprawcom zabójstwa w zatarciu śladów: Chodzi o uszkodzenie karoserii, wybicie szyb samochodowych czy zabranie koła i tablic rejestracyjnych. 25-letni Adrian C. i 30-letni Piotr Ż. zostali oskarżeni o popełnienie morderstwa, z kolei Szymon N. o utrudnianie prowadzenia śledztwa. Dwóm pierwszym grozi dożywocie, trzeciemu pięć lat.

Czytaj też:

20-latek przemycał cudzoziemców do Polski. Został zatrzymany

Płock. Policja ustala tożsamość mężczyzn z płonącego auta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone