SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Trwa śledztwo ws. oszustwa na policjanta. Para straciła 150 tys. zł

fot. Pexels

Trwa śledztwo w sprawie małżeństwa emerytów z Ostrołęki, którzy stracili ponad 150 tysięcy złotych. Padli ofiarą oszustwa na tzw. policjanta. Śledczy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Do oszustwa doszło 1 kwietnia. Z małżeństwem emerytów skontaktował się mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Powiedział, że jeden z członków rodziny spowodował wypadek drogowy. Dodał też, że sprawą zajęła się już prokuratura. Ostrzegł, że jeśli nie zostanie wpłacone poręczenie majątkowe w wysokości 300 tys. zł, bliska im osoba trafi do aresztu.

Oszust próbował być wiarygodny, bardzo dokładnie opisał osobę, która rzekomo potrzebuje wsparcia. Podczas rozmowy wytworzył atmosferę napięcia i naciskał na szybkie działanie. Był na tyle skuteczny, ze starsi ludzie przekazali 150 tys zł. Jak się później okazało, żaden z członków rodziny nie spowodował ani nie miał wypadku.

Apel o ostrożność

Aktualnie Komenda Miejska Policji w Ostrołęce prowadzi czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej” – zapewniono w komunikacie. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

Prokuratura zwróciła się z apelem do mieszkańców Ostrołęki „o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za funkcjonariuszy policji lub innych służb, którzy proszą o przekazanie pieniędzy lub informują o prowadzonych akcjach policyjnych”. „W przypadku zaistnienia podobnych sytuacji należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji” – podkreślono.

Czytaj też: Oszustwo „na koronawirusa”? Szczególnie zagrożeni są seniorzy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone