SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezydent Ostrołęki odpowiada na zarzuty prokuratury

Łukasz Kulik/fot. UM Ostrołęka

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odpowiedział na zarzuty, które przedstawiła mu Prokuratura Okręgowa w Łomży. W opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu tłumaczy, że nie przekroczył uprawnień i nie działał na szkodę interesu publicznego.

Chodzi o nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów i umożliwienie dostępu do dokumentacji osobom nieuprawnionym. Prokuratura postawiła prezydentowi Ostrołęki zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych związanych z czynnościami w postępowaniu o udzielenie zamówienia dotyczącego budowy ulicy Majewskiego. Realizacją inwestycji zajmowała się firma Marka T. – prawomocnie skazanego przedsiębiorcy, który nie miał prawa stanąć do przetargu.

Prace komisji bez zarzutu, wybrana najtańsza oferta

Prezydent Łukasz Kulik w oświadczeniu napisał, że już w styczniu tego roku złożył zawiadomienie w spawie fałszywego oświadczenia Marka T. o niekaralności. Jak podkreślił prezydent miasta, nie rozumie dlaczego przedstawiono mu zarzut niedopełnienia obowiązków. Dodał też, że przygotowaniem procedury przetargowej w ratuszu zajmuje się komisja przetargowa, w pracy której nie stwierdzono żadnych uchybień, a nie prezydent.

Łukasz Kulik przekonuje, że nie działał na szkodę interesu publicznego, ponieważ oferta firmy Marka T. była najtańsza. Wartość kontraktu wynosiła ponad 500 tys. zł. Inwestycja została zrealizowana i odebrana przez miasto.

Prezydentowi Ostrołęki grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. zł oraz zakazu wykonywania czynności służbowych związanych z przeprowadzaniem postępowań dotyczących zamówień publicznych.

Łukasz Kulik zgodził się na podawanie swoich pełnych danych.

Pełna treść oświadczenia poniżej:

Czytaj też:

Prezydent Ostrołęki z zarzutami niedopełnienia obowiązków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone