SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostrołęka. 45-latek napadł na seniora wychodzącego z banku

Napad na seniora w Ostrołęce/fot. KMP w Ostrołęce

Napadł na seniora, który po wypłaceniu pieniędzy wyszedł z banku w Ostrołęce, po czym uciekł. Policja zatrzymał sprawcę po niespełna godzinie od zdarzenia. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 30 czerwca. Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie, iż nieznany mężczyzna napadł na seniora, który wyszedł z banku. Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna w średnim wieku podszedł do 79-letniego mieszkańca Ostrołęki, gdy ten opuścił bank, a następnie odpychając go, ukradł mu z kieszeni pieniądze. Po zdarzeniu sprawca uciekł.

Zatrzymanie sprawcy napadu w Ostrołęce

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli czynności zmierzające do zatrzymanie sprawcy. Komunikat wraz z rysopisem sprawcy już po kilku minutach został przekazany do wszystkich policyjnych patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki. Policjanci po zaledwie kilkunastu minutach poszukiwań wytypowali prawdopodobnego sprawcę i miejsce, w którym może przebywać. Akcja zatrzymania miała miejsce w jednym z mieszkań w Ostrołęce i była prowadzona przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego i patrolowego.

Mimo pukania nikt nie otwierał drzwi mieszkania. Dlatego słysząc odgłosy przebywających w środku osób, policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Tuż przed wyważeniem jeden z mężczyzn otworzył drzwi. Po kilkunastu sekundach mężczyźni byli obezwładnieni. W mieszkaniu zatrzymano trzech mężczyzn. Trafili oni do policyjnego aresztu.

W piątek wykonywane z nimi były dalsze czynności procesowe, w których ustalono, że sprawcą jest 45-letni mieszkaniec Ostrołęki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży zuchwałej. Przestępstwo te jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także część skradzionej gotówki.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Czytaj też:

Skrzynki z amunicją wykopane na Raszyńskiej. Akcja saperów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone