SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Brutalne zabójstwo bezdomnego. Kary 25 lat i dożywocia dla sprawców

fot. pexels.com

Dwóch mężczyzn i kobieta zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Ostrołęce za zabójstwo bezdomnego mężczyzny. Jeden z oskarżonych usłyszał wyrok dożywotniego więzienia, drugi – 25 lat, a pomagająca im kobieta – półtora roku w zawieszeniu na trzy lata.

Do zabójstwa doszło w grudniu 2010 r. w domku na działce rekreacyjnej w Szygówku pod Pułtuskiem. Jak w poniedziałek Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, zamordowany Paweł P. był osobą bezdomną. – Nikt nie zgłosił jego zaginięcia. Dopiero po latach, w marcu 2017 r., zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła obecnie skazana Anna K. – wyjaśniła Łukasiewicz.

Zamiar bezpośredniego pozbawienia życia

Paweł P. został porwany, pobity i uduszony przez 33-letniego Mariusza G. i 28-letniego Mateusza K. To mieszkańcy województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Zdaniem prokuratury działali z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia.

Wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim pozbawieniu wolności pokrzywdzonego, dokonali jego pobicia – poinformowała prokuratura.

Mariusz G. przemocą doprowadził pokrzywdzonego do wykonania innej czynności seksualnej. Następnie mężczyźni „leżącemu na podłodze Pawłowi P. włożyli do ust podpaskę, okręcili głowę taśmą, po czym skrępowali ręce i nogi, założyli na głowę foliową torbę, zaciskając ją taśmą – szczelnie wokół jego szyi”. To, według ustaleń śledczych, doprowadziło do śmierci Pawła P.

Pomoc

Potem wynieśli ciało mężczyzny z domku, włożyli do wcześniej przygotowanego dołu i zakopali. Pomagała im w tym Anna K., która oświetlała miejsce telefonem komórkowym.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce podzielił stanowisko prokuratury w sprawie wymierzenia oskarżonym najwyższych kar pozbawienia wolności. Mariuszowi G. wymierzył karę dożywotniego więzienia, Mateuszowi K. – 25 lat. Skazani zostali także pozbawieni praw publicznych na 10 lat.

Nieprawomocny

Annie K. za pomoc w zacieraniu śladów i nieudzielenie pomocy Pawłowi P. sąd wymierzył karę łączną roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na trzy lata.

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj też:

Śmiertelnie pobił bezdomnego. Grozi mu 15 lat za kratami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone