SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ostrołęckie Operalia 2022. Festiwal dla melomanów i nie tylko

Ostrołęckie Operalia w 2020/fot. UM Ostrołęka

Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia” rusza 26 sierpnia. Nie tylko w Ostrołęce, ale i na terenie całego powiatu ostrołęckiego odbędą się wyjątkowe koncerty i widowiska zarówno dla starszych, jak i młodszych melomanów.

„Ostrołęckie Operalia” to bezprecedensowe wydarzenie kulturalne, na które przez cały rok czekają rzesze wielbicieli i melomanów tego typu gatunku.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, nie zabraknie niepowtarzalnych wydarzeń artystycznych. Oficjalny program Festiwalu wraz z nazwiskami artystów zostanie przedstawiony 16 sierpnia.

Na Festiwal składa się siedem kulturalnych wydarzeń, które odbędą się w dniach 26 sierpnia – 4 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Ostrołęckie Operalia i goście

W poprzednich edycjach gośćmi „Ostrołęckich Operali” byli m.in. Alicja Węgorzewska, Grażyna Brodzińska, Jerzy Maksymiuk, Krzesimir Dębski, aktorzy: Olga Bończyk, Teresa Lipowska, Małgorzata Rożniatowska, Krystyna Tkacz, Joanna Kołaczkowska, Andrzej Ferenc, Kacper Kuszewski, Maciej Miecznikowski, wielu wybitnych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, a także zespoły muzyczne, instrumentalne i orkiestry symfoniczne.

Każda z edycji gromadziła kilkudziesięciu artystów i kilkutysięczną widownię.

W programach były zarówno koncerty czy widowiska, jak i opery, m.in. „Wesele Figara”, „Straszny dwór”, musical w aranżacji Włodzimierza Korcza „Warszawskie dzieci” czy Kantata „Totus Tuus – CałyM Twój…”.

Radio dla Ciebie jest patronem Festiwalu.

Czytaj też: „Ballady i romanse” – nowe słuchowisko RDC! Ruszyły nagrania

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone