SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostatni odcinek zmodernizowanych bulwarów oddany do użytku

fot. RDC

Strefa do ćwiczeń, zieleń, skatepark i fontanny. W środę przy pomniku Syreny otwarto ostatni wyremontowany fragment bulwarów Wiślanych. Nowa część nadwiślańskiej promenady jest już dostępny dla warszawiaków i turystów.

Trzeci odcinek promenady od wysokości Tamki do ul. Boleść o długości 175 metrów był remontowany jako ostatni ze względu na prace przy budowie II linii metra oraz stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Jego otwarcie początkowo planowano przed wyborami samorządowymi na jesieni ubiegłego roku. Potem przesunięto je na 31 stycznia. W środę wreszcie udostępniono warszawiakom i turystom zmodernizowany odcinek promenady.

Skatepark, fontanna, WiFi

Pod mostem Świętokrzyskim na Powiślu do dyspozycji mieszkańców jest m.in. skatepark oraz strefa do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zamontowano, również kaskadową fontannę, a wkrótce zostaną uruchomione kraniki wypuszczające mgiełkę.

Podpory mostu przy pomniku Syreny udekorowano artystyczną mozaiką. Natomiast skwer u zbiegu ul. Tamka, Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej ozdobiły dęby, cisy i kwiaty. Na bulwarach pojawiła się też nowa trawiasta skarpa oraz cztery hamaki, które ustawiono w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego.

Warszawiacy mają tu dostęp do bezpłatnej sieci WiFi. Zbudowano, także miejsce dla wodnej jednostki. Specjalna przystań jest wyposażona w przyłącze wodne, kanalizacyjne i elektryczne.

Konkurs

Pojawiły się tu ławki, śmietniki i stojaki na rowery. Szczególnie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa, dlatego zamontowaliśmy monitoring i dodatkowe oświetlenie – mówi Justyna Glusman, dyrektorka, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni. – Mieszkańcy i turyści mogą chodzić po bulwarach. Rowerzyści w końcu przejechać wzdłuż całego odcinka, nie zjeżdżając na ulicę i wszyscy możemy cieszyć się tą przestrzenią – dodaje.

Pojawiło się też dużo nowej zieleni i hamaki do wypoczynku w letnie dni – wymienia Mariusz Burkacki z Zarządu Zieleni. – Na uwagę zasługuje też układ wodny składający się z trzech elementów – zaznacza.

Ten odcinek, który dzisiaj oddajemy jest wynikiem ostatniego etapu konkursu, który zorganizowaliśmy w 2009 roku – podkreśla z kolei Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Zieleń ma zmieniać odcienie w zależności od pory roku – wyjaśnia architekt krajobrazu ze zwycięskiej pracowni – Krzysztof Herman. – Mamy duży dach plenerowy, który będzie porośnięty kilkunastoma rodzajami pnączy, skwer sportów miejskich inspirowany prawą, praską stroną – dodaje.

Dalsze plany

W planach Warszawy jest też zwiększenie liczby patroli straży miejskiej kontrolujących nadrzeczną promenadę. W połowie marca inwestorzy będą mogli wziąć udział w konkursie na dzierżawę klubokawiarni nad Wisłą.

Łączny koszt inwestycji to 175 milionów złotych.

Posłuchaj:

Jest sprawa: zagospodarowanie bulwarów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone