SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Opiekunka okradła 82-latkę, zapomniała zasłonić jedną z kamer

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Polska Policja

Policjanci z Pionek koło Radomia zatrzymali 49-letnią opiekunkę, która ukradła swojej 82-letniej podopiecznej blisko 4 tys. zł. 49-latka wpadła, bo zasłoniła tylko dwie z trzech zamontowanych w mieszkaniu kamer – poinformował w sobotę sierż. szt. Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Pionek przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży 3,8 tys. zł. Doniesienie złożył syn 82-letniej kobiety. Mężczyzna poinformował, że jedyną osobą, która przebywała w ostatnim czasie w mieszkaniu matki była jej opiekunka i to ona była podejrzewana o zabranie pieniędzy.

Fakt ten potwierdziło nagranie z jednej z kamer, które były zamontowane w mieszkaniu 82-latki, by zapewnić jej należytą opiekę. – Opiekunka wiedziała, gdzie znajdują się kamery. Kobieta co jakiś czas je zasłaniała. Sytuacja ta wydała się podejrzana, więc w mieszkaniu zamontowano trzecią kamerę, o której nie poinformowano 49-latki. Wtedy też wyszła na jaw kradzież pieniędzy – przekazał sierż. sztab. Warda.

49-latka przyznała się do winy. Usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby w przypadkach, gdy potrzebna jest pomoc do opieki nad bliskimi, często osobami starszymi, zatrudniać osoby znane lub polecane. – W przypadku osób obcych, należy sprawdzić informacje o takich kandydatach. Aby uniknąć kradzieży, lepiej nie przechowywać też w mieszkaniach znacznych kwot pieniędzy – podkreślił Warda.

Czytaj też: Pieniądze wyrzucone przez okno i do kosza. Seniorki straciły oszczędności

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone