SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„To będzie twardy mecz”. ONICO zaczyna walkę o finał MP

fot. PressFocus/ONICO Warszawa

– To będzie naprawdę twardy mecz – twierdzi Piotr Łukasik. Siatkarz ONICO Warszawa w „Magazynie sportowym RDC” odniósł się do pierwszego półfinałowego starcia mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem. Stołeczni przystąpią do rywalizacji o finał osłabieni brakiem lidera zespołu, Bartosza Kurka.

„Z powodu kontuzji pleców Bartosz Kurek nie zagra do końca sezonu 2018/2019 – w półfinale przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi oraz ewentualnym finale lub rywalizacji o trzecie miejsce.” – poinformował klub. 30-letni atakujący dołączył do ONICO w grudniu 2018 roku, po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin.

Historyczny sukces

Dla zespołu z Warszawy sam awans do najlepszej czwórki ekstraklasy jest historycznym sukcesem. – Rywale mają czym postraszyć. Musimy znaleźć sposób na ich mocną zagrywkę – podkreślił na antenie RDC przyjmujący stołecznych Piotr Łukasik. – Bardzo ważne będzie utrzymanie przyjęcia, głównie gdy chodzi o zagrywkę zmienną i floty środkowych – dodał.

Gracze trenera Stephane’a Antigi znaleźli się w półfinale dzięki zajęciu drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Lepsza była jedynie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jakie są więc szanse stołecznych na tytuł mistrzowski?

Mistrzostwo jest realne. Zdałem sobie z tego sprawę po ogłoszeniu nazwisk siatkarzy, którzy do nas dołączą. Ich przyjście to dla nas ogromne wzmocnienie – zaznaczył Piotr Łukasik.

Mecz ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel we wtorek o 20.30 w hali Torwar. W drugim półfinale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Wartą Zawiercie. Czarni Radom odpadli w ćwierćfinale.

Czytaj też:

Andrzej Wrona: szanuję wybór trenera, nie obraziłem się na kadrę

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: ONICO przed szansą na grę w finale PlusLigi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone