SŁUCHAJ ONLINE
MENU

ONICO ruszy z treningami terminowo i bez zmian w składzie

fot. PAP/Krzysztof Świderski

Siatkarze ONICO Warszawa, mimo kłopotów dotychczasowego właściciela klubu, rozpoczną – zgodnie z planem – w przyszłym tygodniu przygotowania do sezonu i bez zmian w składzie – zaznaczył rzecznik prasowy wicemistrza Polski Maciej Prusiński.

W lipcu coraz częściej zaczęły się pojawiać w mediach poświęconych gospodarce wiadomości o problemach finansowych ONICO S.A. Zajmująca się obrotem paliwami spółka posiadała 100 proc. akcji stołecznego klubu i była jego tytularnym sponsorem. Na początku sierpnia złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości firmy, a klub siatkarski wydał oświadczenie, w którym zawiadomiono, że w związku z tym wygasająca z końcem sierpnia umowa sponsorska nie zostanie przedłużona. Zapewniono jednocześnie, że prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi inwestorami i sponsorami, którzy pozwolą utrzymać aktualny poziom sportowy zespołu. Te wciąż trwają.

Trwają rozmowy z inwestorami. Mamy nadzieję, że to już kwestia dni, a nie tygodni, kiedy podamy potwierdzone i dobre informacje – podkreślił Prusiński.

Wywalczenie srebrnego medalu w ekstraklasie to największy sukces w historii stołecznego klubu. Po zakończeniu sezonu doszło do wielu zmian personalnych w drużynie. Przede wszystkim trenera Stephane’a Antigę zastąpił Włoch Andrea Anastasi. O tym, że Francuz nie zostanie dłużej na stanowisku, klub poinformował już jednak w trakcie rozgrywek 2018/19. W przerwie międzysezonowej pozyskano zaś m.in. Piotra Nowakowskiego i Francuz Kevina Tillie. Wobec kłopotów dotychczasowego właściciela klubu w mediach sugerowano, że przynajmniej niektórzy z zawodników mogą odejść z drużyny.

„Dążyliśmy do utrzymania składu”

Nie było takiego momentu. Wiem, że pojawiały się informacje, że nikt z siatkarzy w żadnym momencie nie dostał wolnej ręki, by szukać nowego klubu. Od samego początku dążyliśmy do tego, żeby utrzymać 14-osobowy skład, który wcześniej podaliśmy – zastrzegł rzecznik prasowy stołecznego zespołu.

Jak dodał, nie zmienia się nie tylko skład, ale i plan przygotowań do sezonu.

W poniedziałek zawodnicy stawią się na badaniach, a treningi rozpocznę we wtorek. W tym gronie będzie sześciu siatkarzy z pierwszego składu – Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Patryk Niemiec, Piotr Łukasik, Michał Kozłowski oraz Dominik Jaglarski – wyliczał Prusiński.

W środę ONICO poinformowało o przedłużeniu umowy z Mateuszem Janikowskim do 2023 roku. Jednocześnie jednak zaznaczono, że najbliższe dwa sezony 20-letni przyjmujący spędzi na wypożyczeniu w Gdańsk. Zamknął on tym samym skład ekipy Trefla.

W pierwszej kolejce ekstraklasy ekipa z Warszawy zmierzy się 26 października na wyjeździe z MKS-em Będzin. Trzy dni wcześniej zagra o Superpuchar Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone