SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ogromne kolejki przed Centrum Onkologii. „Personel też choruje”

fot. RDC

Na zewnątrz zimno i deszcz, a przed Centrum Onkologii długa kolejka. Tak wyglądała dziś do południa sytuacja przed głównym wejściem szpitala na Ursynowie. – Nie mamy personelu – tłumaczy Mariusz Gierej, rzecznik lecznicy.

Niektóre osoby stały czekając na wejście do budynku nawet ponad godzinę.

Koszmar, nic więcej nikt nie jest w stanie powiedzieć. Tylko tyle żołnierz powiedział, że inne wejścia są zamknięte – powiedziała nam jedna z oczekujących kobiet. – Ja mam dzisiaj chemię, bo jestem po radioterapii – dodała inna. – W pięć minut przeszło się tylko 10 metrów – powiedział czekający mężczyzna. – Wszyscy wiedzą dlaczego tak długo. Dlatego, że tam stoi jedna pielęgniarka, która sprawdza czy ktoś może wejść, czy ma badania, czy nie. Dlatego mu marzniemy na deszczu – skwitowała kolejna czekająca.

Rzecznik Centrum Onkologii tłumaczy, że w poniedziałki zawsze jest najwięcej pacjentów. Kolejki stworzyły się dlatego, że każdy wchodzący pacjent musi zostać sprawdzony, czy nie ma objawów koronawirusa.

Dziennie przyjmujemy od 2 do 2,5 tysiąca pacjentów – mówi PO. – Proszę pamiętać, że nasz personel też choruje. Ilość personelu jest ograniczona, w związku z tym mamy braki i non stop wszystkie wejścia nie mogą być otwarte. Nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować. Wejście D jest dodatkowo czynne do godziny 11 – dodaje.

Władze szpitala proszą, by pacjenci umówieni na wizytę na konkretną godzinę, nie przychodzili z dużym wyprzedzeniem.

Czytaj też:

Koronawirus w Polsce. Najmniej nowych zakażeń od niemal miesiąca

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone