SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Oficjalnie: jest lokalizacja szpitala tymczasowego w Ostrołęce

fot. www.szpital.ostroleka.pl

Lokalizacja szpitala tymczasowego w Ostrołęce już oficjalnie potwierdzona. Powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Lecznica ma być gotowa do 4 grudnia.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Szpital powstaje we współpracy PKN ORLEN oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Ma być w zabudowie kontenerowej.

W szpitalu ma być ponad 190 łózek dla pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, w tym 20 łóżek respiratorowych.

Prowadzone są już prace ziemne – mówi dyrektor szpitala Paweł Natkowski. – Na razie są wszystkie prace ziemne, podłączeniowe prowadzone na terenie, czyli uzbrajany jest teren pod zabudowę szpitala tymczasowego. Jesteśmy w trakcie rozpoczęcia procesu rekrutacyjnego – wyjaśnia.

Dyrektor obawia się jednak o kadrę lekarską. – Jeżeli chodzi o kadrę, która jest w dyspozycji mojego szpitala, to na pewno nie jesteśmy w stanie obsłużyć szpitala tymczasowego i łóżek przeznaczonych pod COVID-19 w naszym szpitalu w tym samym czasie – tłumaczy.

W ostrołęckim szpitalu brakuje obecnie 25 lekarzy. Urząd Wojewódzki prowadzi rekrutację kadry medycznej do powstających szpitali tymczasowych na Mazowszu za pomocą strony internetowej.

Pierwszy szpital tymczasowy na Mazowszu działa już w Warszawie na Stadionie Narodowym. Lecznice powstają też w Płocku, Radomiu, Siedlcach i – kolejny – w Warszawie.

Czytaj też:

Kolejnych 200 łóżek w Szpitalu Narodowym. „Najgorsze za nami”

Pierwsi chętni do pracy w płockim szpitalu tymczasowym

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone