SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Oficjalnie. Komisja weryfikacyjna przyjęła raport z prac

Komisja weryfikacyjna/fot. PAP/Marcin Obara

Komisja weryfikacyjna przyjęła raport z prac – poinformował we wtorek przewodniczący komisji Sebastian Kaleta. Główne tezy raportu dotyczą zaniedbań, które w procesie reprywatyzacji miał dopuścić się stołeczny ratusz.

We wtorek odbyło się posiedzenie niejawne, na którym członkowie komisji głosowali nad raportem z prac. – Dzisiaj podjęliśmy uchwałę przyjmującą ten raport stosunkiem głosów: pięć głosów za przyjęciem raportu, dwa przeciw i dwa wstrzymujące – poinformował podczas konferencji prasowej Kaleta.

Tezy raportu

Raport stanowi przede wszystkim szczegółowy opis wszystkich podejmowanych przez komisję działań, jak również wnioski z kilkudziesięciu rozpraw, które prowadziliśmy, gdzie zostały porównane zeznania świadków i stron, zostały skompilowane dokumenty, które były przez komisję pozyskiwane – mówił.

Kaleta przypomniał też główne tezy raportu. – W warszawskim ratuszu w latach 2007-2016 w sposób systemowy brakowało nadzoru nad procesem reprywatyzacji, co zgodnie z ustaleniami prokuratury doprowadziło do stworzenia potężnego systemu korupcyjnego – mówił.

Wymienił, że zabrakło m.in. nadzoru nad procesem ustanawiania kuratorów dla osoby nieznanej z miejsca pobytu czy sprawdzenia okoliczności faktycznych w sprawach reprywatyzacyjnych.

Ponad sto przesłuchań

Podsumowując dwa lata prac komisji Kaleta mówił, że przed komisją odbyło się ponad 100 przesłuchań, wydano ponad 100 decyzji, a majątek, którym zajęła się komisja wynosi ponad miliard złotych.

Czytaj też:

Raport z prac komisji weryfikacyjnej. „Zaniedbania H. Gronkiewicz-Waltz”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone