SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Odważne dzieci przyjadą do Polski. „To przygoda, która już nigdy się nie skończy”

fot. Pixabay

– Na festiwal przyjeżdżają podopieczni domów dziecka i młodzież znajdująca się w trudnej sytuacji życiowej. Właśnie poprzez sztukę starają się zmienić swoje położenie – mówiła o festiwalu Brave Kids 2017 Aleksandra Ośko.

Między 17 czerwca a 1 lipca, w pięciu miastach Polski (Białystok, Przemyśl, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław), odbędzie się 8. już edycja Brave Kids. W festiwalu będzie uczestniczyć kilkaset dzieci z 20 krajów świata. Jak tłumaczyła w „Niedzielnym poranku” Aleksandra Ośko, jest to spotkanie dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych z całego świata. – Zajmują się teatrem, tańcem czy graniem na instrumentach muzycznych – tłumaczyła.

Dodała, że na festiwal przyjeżdżają podopieczni domów dziecka i młodzież znajdująca się w trudnej sytuacji życiowej. – Właśnie poprzez sztukę starają się zmienić swoje położenie. Przyjeżdżają do Polski, najpierw do pięciu miast partnerskich, mieszkają w rodzinach goszczących i mają warsztaty artystyczne, na których wymieniają się swoimi technikami. Przez kilka dni każda z grup uczy inne tego, czym się zajmuje. Dodatkowo nawiązują się przyjaźnie – wyjaśniła.

Otwartość i tolerancja

Iwona Siergiej-Cichowicz wspomniała, że gościła już w przeszłości w swoim domu dzieci z Nepalu, które przyjechały na Brave Kids. – Serdecznie zachęcam do otworzenia swojego serca i poznania innej kultury na własnym gruncie. Goszczenie dzieci jest przygodą, która już nigdy się nie skończy. Otwieramy bowiem swoje serca, nawiązujemy relacje i zostajemy w kontakcie na długi czas. Przy okazji dzielimy się swoimi tradycjami, uczymy tolerancji i otwartości na świat – podkreśliła.

Aleksandra Ośko przypomniała, że nadal poszukiwane są rodziny, które przez dwa tygodnie nie tylko zapewnią dzieciom nocleg i wyżywienie, ale też zawiozą na spektakle i warsztaty (sprawdź szczegóły).

Projekt edukacyjno-artystyczny Brave Kids powstał z inspiracji dr. Akonga Tulku Rinpoche, tybetańskiego lamy, lekarza i filantropa, założyciela organizacji charytatywnej ROKPA International, która od ponad 35 lat prowadzi projekty pomocowe oraz edukacyjne, m.in. w Nepalu, tybetańskiej części Chin, Afryce Południowej, Zimbabwe, a także w Europie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone