SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Gmina wyjaśnia sprawę odpadów w Białkach, WIOŚ zawiadamia policję

fot. Aneta Olszak

Czekają na wizję lokalną z właścicielem działki. Samorząd gminy Siedlce prowadzi swoje dochodzenie w sprawie nielegalnego wysypiska odpadów na terenie dawnej żwirowni w Białkach. Chodzi o kilkaset worków z odpadami zielonymi, gruzem i popiołem, które opieczętowane są logo gminy Siedlce i Zakładu Gospodarki Komunalnej.

To nie jest działanie mojej spółki. Sprawdzam, skąd są śmieci – informuje wójt Henryk Brodowski. – Ustaliłem, kto jest właścicielem tej działki, wysłałem pisma, że proszę się zgłosić na wizję, bo tam jest dwóch właścicieli, ale już tutaj nasza komisja zdjęcia następnego dnia tam porobiła. Jak już komisja mi przedstawi protokół, to wydam decyzję do usunięcia – dodaje.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował natomiast o złożeniu zawiadomienia na policję.

Kierownik Delegatury w Mińsku Mazowieckim złożył oficjalne zawiadomienie do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. W tej chwili trwają czynności i na tej podstawie zostanie wszczęta kontrola. Nie umiem tylko powiedzieć, czy rozpocznie się ona w tym roku czy w następnym – informuje Iwona Zdunek z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski podda się kontroli, choć uważa, że nie ma ku temu powodu.

Mnie można skontrolować. Ja mam Zakład Komunalny i ten Zakład Komunalny ma pokwitowania na wadze ile tam tych śmieci oddaje codziennie. I to wszystko – mówi.

Zakład Gospodarki Komunalnej został powołany przez gminę Siedlce po to, by odbierać od mieszkańców odpady zielone i popiół, a następnie – kompostować je na jednej ze swoich działek po to, by mniej płacić za wywóz śmieci na składowisko.

Czytaj też:

Odpady na posesji koło Siedlec. Będzie kontrola w gminie i ZGK

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone