SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Odkryte pływalnie w Warszawie wznawiają działalność

Baseny w parku Moczydło/fot. UM Warszawa

Od początku czerwca systematycznie otwierane są kolejne warszawskie pływalnie. W najbliższych dniach planowane jest otwarcie dwóch basenów letnich – w Ośrodku Inflancka i w Parku Wodnym Moczydło.

Jak informuje warszawski ratusz, w związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, wszyscy miłośnicy wodnych atrakcji ponownie mogą korzystać ze stołecznych pływalni krytych i odkrytych.

Już w jutro o godz. 9:30 zostanie otwarta pływalnia odkryta Inflancka, z kolei Park Wodny Moczydło zaprasza od wtorku, 15 czerwca. Od początku czerwca otwarto także pływalnie odkryte w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ochota oraz w Parku Kultury w Powsinie.

Nowe udogodnienia i atrakcje

Na basenach letnich w Ośrodku Inflancka oprócz dawnych atrakcji, tj. 50-metrowej zjeżdżalni i trzech brodzików, pojawiły się nowe udogodnienia. Zbudowano pawilony letnie, czyli zespół pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefę gastronomiczną i depozytową, wypożyczalnię leżaków, przebieralnie, prysznice oraz taras widokowy. Wszystko po to, aby poprawić funkcjonalność basenów letnich, a czas spędzony w Ośrodku Inflancka był jeszcze przyjemniejszy.

Z kolei Park Wodny Moczydło ma w swojej ofercie 50-metrowy basen sportowy, basen rekreacyjny z wodnym placem zabaw o powierzchni prawie trzech tysięcy metrów kwadratowych, trzy zjeżdżalnie, sztuczną rzekę, kurtyny wodne i plac zabaw.

Czytaj też:

Coraz więcej mazowieckich kąpielisk otwartych. Sprawdzamy stan wody

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone