SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Od soboty nieczynna połowa Punktów Obsługi Pasażerów

Biletomat/fot. RDC

Od soboty do odwołania 11 z 22 Punktów Obsługi Pasażerów WTP w Warszawie będzie nieczynnych. Zostaną też zmienione godziny otwarcia części pracujących punktów.

Jak podał ZTM najbliższa sobota będzie pierwszym dniem obowiązywania nowych, tymczasowych zasad funkcjonowania Punktów Obsługi Pasażerów. „Czynnych będzie 11 punktów – przy ul. Żelaznej 61, na stacjach M1: Służew, Politechnika, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Młociny, na stacji M2 Dworzec Wileński oraz w centrum handlowym Blue City. Zmienią się godziny otwarcia niektórych POP-ów” – przekazał Zarząd Transportu Miejskiego w komunikacie.

Nieczynne do odwołania będą też Punkty Obsługi Pasażerów na Lotnisku Chopina, na dworcach: Centralnym, Wschodnim i Zachodnim, na stacjach M1: Imielin i Marymont oraz na stacjach M2: Trocka, Stadion Narodowy, Nowy Świat-Uniwersytet, Świętokrzyska i Rondo ONZ.

Bilety wciąż będzie można kupić w biletomatach rozlokowanych na terenie stolicy.

Zmiany w komunikacji

Pasażerów czekają też zmiany w komunikacji. W stolicy od poniedziałku zawieszone zostaną tzw. autobusy szkolne i podjazdy niektórych linii do szkół. Jest to spowodowane zamknięciem placówek edukacyjnych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zmiany w komunikacji miejskiej maja być podobne do tych, które wprowadzane są podczas zimowej przerwy w funkcjonowaniu szkół. Zawieszone mają być kursy, które są wykonywane w dni nauki szkolnej przez autobusy niektórych linii. Z kolei 304, 323, 332, 379, a 114 nie będą miały dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Od niedzieli zmienią się także rozkłady pociągów SKM linii S1, S2, S3, S9 i S30. Wybrane składy będą miały nieznacznie, o kilka minut, zmienione godziny odjazdów. Trwają również prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Z tego powodu zmienią się też rozkłady jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.

Zamknięte szkoły

Zgodnie z decyzją podjętą w środę podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, od poniedziałku zajęcia w szkołach, przedszkolach i placówkach będą zawieszone na dwa tygodnie. W czwartek i piątek w przedszkolach i szkołach podstawowych nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od czwartku uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół.

W poniedziałek szkoły i przedszkola zostają zamknięte, uczniowie i wychowankowie nie przychodzą do nich, ale nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, z wyjątkiem: poradni psychologiczno-pedagogicznych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Czytaj też:

Warszawa. Od poniedziałku mniej autobusów na stołecznych ulicach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone