SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Zmiany w ruchu na Woli. Budują pętlę autobusową

„Budujemy pętlę na ulicy Ostroroga, od wtorku 15 czerwca autobusy linii 103 pojadą trasa objazdową” – poinformował Warszawski Transport Publiczny. Ulice Tatarska i Ostroroga na czas prac są jednokierunkowe.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy linii 103 ominą ulicę Ostroroga i pojadą objazdem ulicami Górczewską, alejami: Prymasa Tysiąclecia i Armii Krajowej. Nie będą działały przystanki: Sołtyka, Ostroroga, Kozielska i Tatarska. Jak informuje WTP zostanie uruchomiony nowy przystanek tymczasowy przy ulicy Ostroroga za skrzyżowaniem z Tatarską w kierunku Obozowej. Będzie funkcjonował jako „na żądanie”.

„Od 15 czerwca jezdnia ulicy Ostroroga zostanie zwężona z obu stron do 3,5 metrów. Możliwy będzie przejazd od ulicy Powązkowskiej w stronę ulicy Obozowej” – przekazał stołeczny ratusz. W przeciwnym kierunku kierowcy pojadą objazdem ulicami Leszno lub Żytnią, a dalej Okopową do Powązkowskiej. Utrudnienia czekają też okolicznych mieszkańców. Na ulicy Ostroroga będzie obowiązywał zakaz parkowania. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z Wawrzyszewską, piesi będą mogli korzystać tylko z chodnika po stronie cmentarza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, taka organizacja ruchu potrwa do początku sierpnia. W kolejnym etapie prac, na miesiąc ulica Ostroroga zostanie na tym odcinku całkowicie zamknięta. „Zakończenie wszystkich prac planowane jest na początek grudnia” – informuje stołeczny ratusz.

Nowa pętla powstaje, gdyż stara pętla Młynów przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, „będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m; staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi”. zmieni się również otoczenie, przystanki zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Powstaną przy nich przejścia dla pieszych.

Czytaj też:

Wakacyjne remonty w warszawskich szkołach i przedszkolach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone