SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Od dziś utrudnienia na Targówku, Białołęce i w Rembertowie

Utrudnienia w Warszawie/fot. InfoUlice/Facebook

Od dziś utrudnienia w kilku miejscach Warszawy. Na Targówku zaplanowano wymianę nawierzchni na ulicach Codziennej i Rolanda. Na Białołęce i w Rembertowie deweloperzy wymienią nawierzchnię odcinków ulic Marywilskiej i Młodnickiej.

Dwa dni potrwa zaplanowana przez dzielnicę Targówek wymiana nawierzchni na ulicy Codziennej i Rolanda. W tym czasie ulice będą nieprzejezdne. Swoją trasę zmieni linia autobusowa 512.

W czwartek, 30 czerwca, w pierwszym etapie stara nawierzchnia będzie wymieniana od rana na pasie ulicy Codziennej od Skrzypcowej do Chmurnej (za skrzyżowanie). Na czas stygnięcia masy asfaltowej (6–8 godzin) nie będzie możliwy przejazd remontowanym pasem jezdni. Zamknięty zostanie także wlot ul. Chmurnej w Codzienną. Będzie można natomiast przejechać w drugą stronę.

Następnie drogowcy przeniosą się na odcinek pomiędzy Chmurną a Młodzieńczą. Tu nowa nawierzchnia zostanie ułożona na całej szerokości ulicy. Tym samym na czas prac nie będzie tędy przejazdu. Objazd utrudnień będzie prowadził ulicami: Młodzieńczą, Korzystną i Mleczną.

Budowa osiedla

W piątek, 1 lipca, drogowcy będą pracowali na całej szerokości ul. Rolanda od kanału Bródnowskiego do ul. Fioletowej. Odcinek ten będzie nieprzejezdny. Objazd zaplanowano ulicami: Gilarską, Samarytanki, Krośniewicką i Spójni.

Od początku kursowania w czwartek, 30 czerwca, do końca kursowania w piątek, 1 lipca autobusy linii 512 zostaną skierowane na zmienioną trasę. Objazd będzie prowadził ulicami Kondratowicza, św. Wincentego, Głębocką do przystanku CH Targówek. Stamtąd wrócą tą samą zmienioną trasą.

Deweloper budujący osiedle przy Marywilskiej, od czwartku, 30 czerwca wprowadzi zmiany w rejonie węzła z Trasą Toruńską. Na czas prac zamknięta zostanie zachodnia nitka drogi pomiędzy ul. Odlewniczą a Trasą Toruńską.

Na wysokości pierwszego wjazdu do chłodni (przystanku autobusowego) pas ul. Marywilskiej w stronę Targówka zostanie zwężony do trzech metrów. Na wysokości drugiego wjazdu kierowcy jadący w stronę Trasy Toruńskiej będą kierowani na jezdnię wschodnią. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jedną jezdnią – prowadzącą w stronę ul. Płochocińskiej – po jednym pasie w każdym kierunku. Ruch na pasie dla rowerów od ul. Inowłodzkiej w stronę Odlewniczej zostanie zachowany.

Zasady bez zmian

Powrót na właściwą jezdnię zaplanowano za ul. Inowłodzką wykonaną w tym celu tzw. przewiązką pomiędzy jezdniami. Nie wpłynie to na zasady ruchu na węźle z Trasą Toruńską.

Utrudnienia na jezdni zachodniej potrwają do końca września.

Od maja w tej okolicy zamknięta jest ulica Inowłodzka, gdzie deweloper przebudowuje rejon skrzyżowania z Marywilską. Przebudowana zostanie jezdnia, wybudowane nowe chodniki i odcinek drogi dla rowerów, ustawione zostanie oświetlenie uliczne, powstanie sygnalizacja świetlna i odwodnienie drogi.

W Rembertowie prywatny inwestor budowy przy ul. Młodnickiej, przebuduje chodniki i fragment drogi w pobliżu posesji. Od czwartku, 30 czerwca, przez około miesiąc, kierowców i pieszych czekają niewielkie utrudnienia.

Utrudnienia dla pieszych

Zakres robót obejmuje przebudowę chodników i wymianę nawierzchni fragmentu jezdni ul. Młodnickiej, na wysokości numerów administracyjnych 17 i 34 (odcinek prostopadły do ul. Marsa). Prace prowadzone będą w trzech etapach od czwartku, 30 czerwca, do piątku, 5 sierpnia.

Pierwsze roboty obejmą chodnik po stronie nowo powstających budynków. Piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy.

Etap drugi to zamiana stron – piesi będą mogli poruszać się po stronie powstającej inwestycji, a prace prowadzone będą po drugiej.

Ostatni etap prac to wymiana fragmentu jezdni, która zostanie przeprowadzona w jeden z weekendów. Podczas jego trwania nie będzie przejazdu ul. Młodnicką od i w stronę ul. Marsa. Objazd będzie prowadził przez ul. Chełmżyńską. Na pięć dni przed zamknięciem fragmentu jezdni – na ulicy zostaną ustawione odpowiednie znaki drogowe.

Czytaj też:

Rondo Waszyngtona za mało dostępne? „To pułapka”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone