SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Utrudnienia na rondzie Żaba. Sprawdź objazdy [ZOBACZ]

Rondo Żaba w Warszawie/ fot. ZDM Warszawa

Dziś o godz. 22:00 rozpoczną się prace przy pierwszym etapie wymiany nawierzchni na rondzie Żaba w Warszawie. Na czas prac całkowicie wyłączona z ruchu zostanie południowo-zachodnia część ronda – poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Prace podzielone zostaną na dwa etapy, żeby nie utrudniać zbytnio życia kierowcom.

Pierwszy etap pracy potrwa do poniedziałku, 2 sierpnia do godziny 4:00. Utrudnienia czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Kierowcy jadący ulicą Starzyńskiego od strony mostu Gdańskiego nie będą mogli pojechać bezpośrednio w kierunku ronda. Będą musieli skręcić w stronę ulicy Szwedzkiej i znowu skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ulicą 11 Listopada.

Dojeżdżający na rondo od strony ulicy 11 Listopada będą mieli możliwość wyłącznie skrętu w prawo w ulicę św. Wincentego lub jazdy na wprost w ulicę Odrowąża. Nie będą mogli skręcić w lewo na rondzie, aby pojechać w ulicę Starzyńskiego.

Z ulicy św. Wincentego będzie wyłącznie możliwość skrętu w prawo w ulicę Odrowąża, bez możliwości jazdy na wprost.

Ulica Odrowąża w kierunku ronda Żaba będzie zamknięta od ulicy Staniewickiej, a na wcześniejszym odcinku będzie można wyłącznie dojechać do zwrotki lub skrętu w prawo w ulicę Stankiewicką. Z ulicy Staniewickiej będzie można tylko skręcić w lewo.

Objazd poprowadzony będzie ulicami: Odrowąża i Wysokiego do trasy Toruńskiej i dalej Jagiellońską oraz ulicami Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanka, Jórskiego do Radzymińskiej i Szwedzkiej oraz ulicą 11 Listopada.

Utrudnienia będzie można ominąć do ulic Radzymińskiej i Szwedzkiej ulicami Borzymowską, Trocką lub ulicami Kołową, Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską i Gorzykowską, a także ulicą Jagiellońską do trasy Toruńskiej i ulicą Wysockiego.

Zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów

Zmiany czekają również pasażerów komunikacji miejskiej.

Autobusy linii nr 169 zostaną skierowane na objazd wyłącznie w kierunku Dw. Wschodniego (Kijowska). Objazd będzie przebiegać ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności”.

Autobusy linii nr 212, jadące w kierunku pl. Hallera, ominą rejon prac ulicami: Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka.

Autobusy linii nr 409 i 500 w kierunkach Cm. Północnego i ronda Zgrupowania AK „Radosław” pojadą ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka – Starzyńskiego.

Autobusy nocne N12 i N62, jadąc z metra Trocka i Os. Niepodległości, ominą utrudnienia ulicami Gorzykowską – Radzymińską – al. „Solidarności” – Szwedzką – Starzyńskiego.

Linie nocne N14 i N64 zostaną skierowane na objazd ulicami: Wysockiego – Toruńska – Jagiellońska – Starzyńskiego wyłącznie w kierunku Dw. Centralnego.

Objazdem ulicami: Jagiellońską – Ratuszową – Targową – 11 Listopada pojadą też tramwaje linii 1.

Drugi etap prac został zaplanowany na następny weekend, czyli 6-8 sierpnia.

Czytaj też:

Rocznica PW. Zmiany w transporcie i ruchu miejskim [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone