SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Od dziś utrudnienia w Warszawie. Zamknięty przejazd ul. Żołnierską

Budowa drugiej estakady nad skrzyżowaniami ul. Marsa z ul. Żołnierską i Chełmżyńską/fot. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta/Facebook

Od dziś utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie. Wieczorem zamknięty zostanie przejazd ulicą Żołnierską od strony Rembertowa. Przez cztery dni kierowcy będą kierowani na objazd, a w tym czasie budowane będą elementy konstrukcyjne nowej estakady.

Zamknięta zostanie część ul. Żołnierskiej. – Od czwartku od godziny 20:00 do poniedziałku do godziny 5:00 zamknięta będzie jezdnia ulicy Żołnierskiej na odcinku od najazdu na estakadę do skrzyżowania z ulicą Marsa. Autobus linii 143 w kierunku Śródmieścia pojedzie objazdem ulicą Strażacką i Chełmżyńską – mówi Radiu dla Ciebie rzeczniczka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta Małgorzata Gajewska.

Trasy objazdowe

Ruch pieszy i rowerowy zostanie skierowany do istniejącego przejścia i przejazdu po drugiej stronie ulic Marsa i Rekruckiej. Pozostałe relacje na skrzyżowaniu będą zachowane. – Objazd dla samochodów poprowadzony będzie istniejącą estakadą do ronda Mościckiego, gdzie należy zawrócić, żeby dostać się na przykład do ulicy Okularowej czy Rekruckiej – wyjaśnia Gajewska.

Wyłączenie fragmentu ul. Żołnierskiej jest niezbędne do sprawnego montażu belek stalowych na podporach wzdłuż ulicy. Praca na budowie drugiej estakady na ulicy Marsa wre. Prawie gotowy jest już mur oporowy i nasyp od strony ronda Mościckiego. Wylana została także betonowa płyta estakady na odcinku sięgającym za skrzyżowanie z ulicą Chełmżyńską. Trwa montaż konstrukcji stalowej i zbrojenie płyty na dalszym fragmencie wzdłuż ulicy Marsa.

Czytaj też:

Picie alkoholu nad Wisłą i na plaży Poniatówka w stolicy znów legalne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone