SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Od dziś na Mazowszu więcej słońca. W weekend nawet 30 stopni

Baseny w parku Moczydło/fot. UM Warszawa

Przez niże znad Skandynawii i Rosji ostatnie dni upłynęły pod znakiem chmur, opadów deszczu i niskich temperatur. Na szczęście od dziś zacznie napływać do nas wyż znad Wysp Brytyjskich i będzie coraz cieplej. W weekend termometry w województwie mazowieckim pokażą prawie 30 stopni.

Od dziś zmienia się pogodowy scenariusz i cyrkulacja powietrza. Czwartek na całym Mazowszu zapowiada się cieplej – ma być do 23 stopni, słonecznie i bez opadów. W nocy z czwartku na piątek ochłodzi się i temperatura spadnie do 15 stopni. Słonecznie przywita nas piątek – słupki rtęci wskażą do 26 stopni.

Ciepły, nie upalny

Weekend ma być ciepły, ale nie upalny – na termometrach nie zobaczymy więcej niż 30 stopni Celsjusza. W sobotę będzie maksymalnie do 27 stopni, a w niedzielę do 28 stopni Celsjusza. Takim temperaturom będzie towarzyszył słaby i umiarkowany wiatr. Powietrze przez te dwa dni będzie wilgotne, więc mogą występować przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Przyszły tydzień

Przebieg pogody zależy od dużej ilości zmiennych – w tym wypadku chodzi o wyż znad Wysp Brytyjskich i niże znad Rosji i Skandynawii. Utworzą się dwa różne ośrodki i od ich lokalizacji będzie zależna pogoda w województwie mazowieckim. Niże „stojące” w jednej linii stanowią barierę dla wyżu. Im bliżej Polski napłynie niż, tym mniej przepuści ciepłego powietrza od południa. Nie mniej synoptycy przewidują, że z każdym dniem będzie coraz cieplej.

Czytaj też:

Synoptycy: wyższe temperatury wrócą pod koniec lipca

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone