SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Od dziś zmiany na Bemowie w związku z budową metra

fot. UM Warszawa

W związku z budową metra od wczoraj zmieniona została organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego wróciły na jezdnię w kierunku Połczyńskiej – poinformował stołeczny ratusz.

Powoli kończą się utrudnienia dla kierowców przy bemowskim ratuszu spowodowane budową metra. Można już przejechać zachodnią ulicą Powstańców Śląskich na odcinku od ulicy Górczewskiej do ulicy Czumy. Kierowcy mogą też przejechać prosto przez skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Jedynym utrudnieniem, które pozostało, jest zakaz skrętu w lewo z ulicy Górczewskiej w ulicę Powstańców Śląskich. Objazd został poprowadzony ulicą Konarskiego.

W związku ze zmianami autobusy linii 112, N01 i N42 powróciły na swoje trasy podstawowe. Jedynie linia 190 pozostanie na trasie objazdowej prowadzącej ulicą Konarskiego w kierunku pętli Osiedle Górczewska.

Przypominamy, że pod koniec czerwca planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego w tym rejonie i wprowadzanie kolejnych etapów tymczasowej organizacji ruchu” – poinformował stołeczny ratusz.

Budowa M2

Budowniczowie bemowskiego metra wybudowali już docelowy układ zachodniej jezdni ulicy Powstańców Śląskich wraz z zatoką dla autobusów. Powstała nowa jezdnia, chodniki oraz droga rowerowa. Pod ziemią układane jest torowisko podziemnej kolejki, trwają też prace kamieniarskie na antresolach i peronach stacji.

II linia metra ma połączyć Bemowo z Targówkiem i będzie liczyć 21 stacji. W tej chwili gotowy jest odcinek liczący trzynaście stacji łączący Wolę z Targówkiem. Równolegle trwa budowa nowych stacji na Bródnie i na Bemowie. Na lewym i prawym brzegu powstanie pięć nowych stacji: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz Ulrychów i Bemowo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pasażerowie będą mogli z nich skorzystać w drugiej połowie 2022 roku.

Na granicy Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek II linii metra. Długość torów wyniesie nieco ponad 2,5 kilometra. Za ostatnią stacją powstaną tory odstawcze dla pociągów metra. Na Targówku, trzy budowane stacje połączą 4 kilometry torów. Za ostatnią stacją również powstaną tory odstawcze.

Czytaj też:

„ZDM gotowy usunąć lub przesunąć fotoradary”. Wnioski po kontroli na moście Poniatowskiego

Kanalizacja POW przejdzie przegląd po zalaniu. „To częsty problem”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone