SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Od czwartku Mobilne Muzeum Multimedialne przy Pałacu Prezydenckim

W czwartek przy Pałacu Prezydenckim odbędzie się oficjalne otwarcie Mobilnego Muzeum Multimedialnego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Początek o 15:00. Następnie ekspozycja wyruszy w podróż po Polsce. Muzeum odwiedzi w sumie kilkadziesiąt miejscowości we wszystkich województwach.

Mobilne Muzeum Multimedialne to połączenie tradycji z nowoczesnością. Czyli spotkanie z historią Polski, zaprezentowaną za pomocą nowoczesnej techniki. Całość została podzielona na strefy tematyczne. Ekspozycja powstała z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Ojcowie Niepodległości

W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Możemy tez prześledzić sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu i gospodarki.

Multimedialna ścieżka tematyczna

Dzięki kioskom informacyjnym z dotykowymi ekranami każdy może wybrać najbardziej dla siebie interesującą ścieżkę tematyczną, rozwijając poszczególne wątki informacyjne według własnej koncepcji. Ustawiony w ramach wystawy specjalny stół interaktywny przybliża życie ludzi i wydarzenia, które znacząco wpłynęły na budowanie Polski niepodległej.

Trójwymiar i hologram

Holograficzne urządzenia pozwalają zobaczyć niezwykłe trójwymiarowe obrazy. Z kolei w piramidzie holograficznej, zostały zaprezentowane symbole polskiej tożsamości narodowej. Technika „holobox” umożliwia również projekcję trójwymiarowych obiektów „zawieszonych” w przestrzeni. W ten sposób zaprezentowane zostały na przykład osiągnięcia polskiego wzornictwa.

Reporterzy Niepodległej

Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 20 minut, natomiast gra zewnętrzna ok. 20–30 minut.

Szczegóły programu otwarcia do zobaczenia TUTAJ.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone