Oblodzenie na drogach i chodnikach – do wieczora na Mazowszu będzie ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całego województwa. We znaki da się też wiatr, który w porywach może osiągać 80 km/h.
Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.
Przez cały dzień na Mazowszu może pojawiać się śnieg i deszcz ze śniegiem. Nad ranem nad Warszawą przeszła krótkotrwała burza śnieżna. Obecnie, mimo rozpogodzenia, na drogach jest ślisko. Do godziny 17:00 obowiązuje alert pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Temperatura powietrza spadnie do ok. -2 stopni Celsjusza.
Drugie ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru, który także może się pojawić nad regionem – według synoptyków w porywach może osiągnąć prędkość do 80 km/h. Alert także obowiązuje do godziny 17:00.
06:30 #IMGWlive
❄️W dzień pochmurno, przelotne opady śniegu, możliwe burze. Na wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej o około 6 cm, w Karpatach o 10 cm.
🌡️Temperatura od -2°C do 3°C.
🌬️Wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne. pic.twitter.com/IIocPVsSG2— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) January 20, 2022
Prognoza pogody na czwartek
W czwartek początkowo na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, nad resztą obszaru możliwe są lokalne rozpogodzenia. Jednak w miarę upływu dnia w całym kraju zrobi się pochmurno i zacznie sypać śnieg. – Pogoda będzie dynamiczna, szczególnie na obszarze Polski wschodniej może spaść sporo śniegu. Miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 do 8 centymetrów, w Tatrach około 10 centymetrów – przekazała dyżurna synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.
Na wybrzeżu utrzyma się silniejszy zachodni wiatr, który w porywach osiągał będzie do 70 km/h, na pozostałym obszarze kraju do 60 km/h. – W związku z silnym wiatrem i opadami śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne. Na północy kraju mogą wystąpić burze śnieżne – dodała.
W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia od 1 st. C do 3 st. C. W rejonach podgórskich termometry pokażą -2 st. C.
Czytaj też:
Burza śnieżna nad Polską. Czym jest to rzadkie zjawisko? IMGW wyjaśnia