SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Oblodzenie i silny wiatr. Są alerty pogodowe dla Mazowsza [SPRAWDŹ]

Zima na drogach/fot. Adam Warżawa/PAP

Oblodzenie na drogach i chodnikach – do wieczora na Mazowszu będzie ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całego województwa. We znaki da się też wiatr, który w porywach może osiągać 80 km/h.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Przez cały dzień na Mazowszu może pojawiać się śnieg i deszcz ze śniegiem. Nad ranem nad Warszawą przeszła krótkotrwała burza śnieżna. Obecnie, mimo rozpogodzenia, na drogach jest ślisko. Do godziny 17:00 obowiązuje alert pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Temperatura powietrza spadnie do ok. -2 stopni Celsjusza.

Drugie ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru, który także może się pojawić nad regionem – według synoptyków w porywach może osiągnąć prędkość do 80 km/h. Alert także obowiązuje do godziny 17:00.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek początkowo na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, nad resztą obszaru możliwe są lokalne rozpogodzenia. Jednak w miarę upływu dnia w całym kraju zrobi się pochmurno i zacznie sypać śnieg. – Pogoda będzie dynamiczna, szczególnie na obszarze Polski wschodniej może spaść sporo śniegu. Miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 do 8 centymetrów, w Tatrach około 10 centymetrów – przekazała dyżurna synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Na wybrzeżu utrzyma się silniejszy zachodni wiatr, który w porywach osiągał będzie do 70 km/h, na pozostałym obszarze kraju do 60 km/h. – W związku z silnym wiatrem i opadami śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne. Na północy kraju mogą wystąpić burze śnieżne – dodała.

W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia od 1 st. C do 3 st. C. W rejonach podgórskich termometry pokażą -2 st. C.

Czytaj też:

Burza śnieżna nad Polską. Czym jest to rzadkie zjawisko? IMGW wyjaśnia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone