SŁUCHAJ ONLINE
MENU

O miłości do książek – „Niech Żyje Papier” po raz trzeci w Warszawie

fot. Pixabay

Wydarzenie „Niech Żyje Papier” odbędzie się 16 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. To targi, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady. Wydarzenie zgromadzi osoby, które kochają i szanują papier. W Radiu dla Ciebie organizatorzy.

Każdy, kto czyta – sięga po e-booki. To naturalne, tańsze i wygodniejsze. A jednak, książka drukowana ma w sobie magię, a każdy, kto książki kocha – chce tę ulubioną mieć na półce. Właśnie tej miłości do książek poświęcone będzie trzecie warszawskie wydarzenie „Niech Żyje Papier”.

Na pierwszym miejscu

Jak mówią organizatorzy, na targach papier jest na pierwszym miejscu. – Po raz trzeci, w różnych odsłonach. Tym razem przygotowaliśmy zupełnie nowe panele i spotkania – powiedziała Agata Napiórska, dziennikarka, kurator wydarzenia. Jak przyznała, zależy im na tym, aby w dobie e-booków i tabletów graficznych, papier nadal stanowił integralną część życia czytelnika, grafika i rysownika. – Zaplanowaliśmy również wykład Michała Chojeckiego, który opowie o artbookach. To będzie nie tylko wykład – również instrukcja, jak je zaprojektować samemu – podkreśliła.

Wszechstronność papieru

Odbędzie się również wykład „Papier i jego możliwości”. To prelekcja o wszechstronności tego tworzywa – powiedziała Napórska. Wykład poprowadzi Katarzyna Urbanek z jednej z praskich drukarni. – Wydarzenie zakończymy filmem, choć nie o papierze – dodała. Podczas targów będzie można zobaczyć wyjątkowe książki 3D typu pop-up, wyjątkowe kolekcje, oraz spotkać się z wydawcami i autorami. Targi gromadzą osoby, które papier kochają i szanują. „Niech Żyje Papier” zachęca do dyskusji o roli papieru oraz świadomego wykorzystywania go w takich dziedzinach jak: książki, prasa, nowe technologie, design i recykling. – Tworzymy platformę do rozmów, dzięki którym papier będzie miał zapewnione miejsce w dzisiejszym świecie – dodała kurator.

„Niech Żyje Papier” to targi, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady, które odbędą się 16 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone