SŁUCHAJ ONLINE
MENU

O ludziach bezdomnych w tramwaju. W stolicy jest ich dwa i pół tysiąca

fot. RDC

Tramwaj Różnorodności znów wyjechał na ulice Warszawy. Tym razem poruszono w nim temat bezdomności w stolicy. 14 kwietnia w Polsce obchodzony jest Dzień Ludzi Bezdomnych.

Tramwaj wyruszył na trasę z pl. Nautowicza w niedzielne południe. Podczas pierwszego kursu pasażerowie mogli wysłuchać historii dwóch osób, które kiedyś były bezdomne. Podczas drugiego kursu, który rozpoczął się o 13:30 gośćmi były osoby, które na co dzień niosą pomoc ludziom bezdomnym w Warszawie.

Inicjatywa miała zwrócić uwagę na ciężką sytuację osób bez dachu nad głową. Jak mówi Maciej Dutkiewicz – rzecznik Tramwajów Warszawskich, każdy mógł się dosiąść na trasie przejazdu na dowolnym z przystanków.

Jedną z osób pomagających bezdomnym jest Piotr Sasin – ratownik z patrolu medycznego, który także wziął udział w przejeździe Tramwaju Różnorodności.

Według danych Urzędu Statystycznego, w Polsce jest około 33 tysięcy bezdomnych, z czego w Warszawie żyje ponad dwa i pół tysiąca osób bez dachu nad głową.

Tramwaj przejechał trasą: pl. Narutowicza – Grójecka – pl. Zawiszy –  Dw. Centralny – Centrum – most Poniatowskiego – Rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Dw. Wileński – Park Praski – most Śląsko-Dąbrowski –  Metro Ratusz Arsenał – Metro Świętokrzyska – Centrum – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – pl. Narutowicza.

Organizatorami akcji byli: Tramwaje Warszawskie, Otwarta Kuchnia Miejska, Foodsharing Warszawa i Fundacja Otwarte Drzwi.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone