SŁUCHAJ ONLINE
MENU

O krok od igrzysk. Media po wygranej kadry U-21 z Włochami

fot. PAP/EPA/ALESSIO MARINI

„Polska w raju, a Włosi – ależ oni mają pecha”- tak „La Gazzetta dello Sport” podsumowała zwycięstwo biało-czerwonych 1:0 nad gospodarzami mistrzostw Europy do lat 21 w środę w Bolonii. Lokalni komentatorzy nie kryją konsternacji i zdumienia porażką. Polacy są o krok od pierwszego od 27 lat awansu na piłkarski turniej olimpijski.

– „Włosi dominowali, ale nie trafiali do bramki i zostali ukarani w wyniku jednego z rzadkich +wypadów+ rywali” – relacjonował największy włoski dziennik sportowy „La Gazzetta dello Sport”. Podano też statystykę wskazującą, że Włosi byli przy piłce przez 66 procent czasu gry i podjęli aż 30 prób strzałów na bramkę przeciwników.

– „Ale wygrała Polska” – dodał dziennik i przyznał, że wynik ten komplikuje sytuację włoskiej reprezentacji w MME.

Dość bezlitosny jest sprawozdawca agencji Ansa, który ocenił, że Włosi otrzymali od Polaków „kubeł zimnej wody”. Włoska reprezentacja grała „ładnie, ale bez konkretów, a do tego miała pecha” – podkreślono.

„I tak oto europejskie i także olimpijskie marzenie, po zachłyśnięciu się euforią z powodu zwycięstwa nad Hiszpanią, odbiło się o polski mur” – obrazowo opisano.

Komentator włoskiej agencji pocieszał zarazem, że misja Włochów na tych mistrzostwach i w olimpijskiej perspektywie staje się „nadzwyczaj trudna, ale nie niemożliwa”. „Azzurri” – przypomniał – muszą koniecznie wygrać z Belgią w sobotę, a potem liczyć na korzystną dla nich kombinację innych wyników.

„Powstaje z tego niemal +sudoku+. Na razie Włosi są +gigantycznie rozżaleni+ i to po meczu, w którym +dominowali od początku do końca+” – napisano.

W radiu RAI sprawozdawcy załamywali ręce, nie kryjąc przy tym zdziwienia słabą grą Włochów. Podkreślali, że po golu Polaków młodzi „Azzurri” grali jakby „na remis” i nie było po nich widać, że celem jest zwycięstwo.

Drugie zwycięstwo

Młodzieżowa reprezentacja Polski zrobiła duży krok na drodze do tego, by zakwalifikować się na igrzyska w Tokio. W drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21, które są zarazem kwalifikacją olimpijską, Polacy pokonali w Bolonii gospodarzy turnieju, Włochów 1:0.

W 40. minucie gola strzelił Krystian Bielik. Kilka minut później rywale doprowadzili co prawda do remisu, ale po analizie VAR białoruski sędzia unieważnił gola Riccardo Orsoliniego.

W drugim spotkaniu grupy A Hiszpania pokonała Belgię 2:1 (1:1). Polacy prowadzą w tabeli z kompletem 6 punktów; kolejne miejsca zajmują Włosi i Hiszpanie (po 3 pkt.), a stawkę zamykają Belgowie, którzy przegrali oba mecze.

W ostatnich meczach grupowych, w sobotę Polska zagra z Hiszpanią, a Włochy z Belgią. Zwycięzca grupy kwalifikuje się na igrzyska. Szansę na awans może też mieć zespół, który zajmie 2. miejsce w tabeli.

Czytaj też:

„Przepustka do wielkiej kariery”. T. Sokołowski o EURO U-21

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone