SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowy zbiornik w „Czajce”. Posłowie PiS nie wpuszczeni na konferencję

fot. UM Warszawa

Na terenie oczyszczalni „Czajka” w Warszawie trwają odbiory nowego zbiornika retencyjnego – poinformowali w czwartek przedstawiciele ratusza. Według założeń obiekt ma zapobiec zalewaniu ulic przez deszczówkę, z czym miasto ma problem. Na konferencję próbowali wejść posłowie Prawa i Sprawiedliwości – Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba, którzy nie zostali na nią wpuszczeni przez organizatorów.

To jedna z najdroższych tego typu inwestycji w całej Europie – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Kosztuje ona 100 mln zł. W tej chwili trwają odbiory, ten zbiornik jest testowany i miejmy nadzieję, że w przeciągu najbliższych tygodni czy miesięcy będzie mógł być włączony do pełnej operacji – dodał.

Posłowie PiS nie wpuszczeni na konferencję

W Miejskich Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji trwa kontrola poselska. Posłowie PiS Jacek Ozdoba i Sebastian Kaleta rozpoczęli ją w środę przed południem. Ma ona związek z doniesieniami o zrzucie ścieków nieoczyszczonych przelewami burzowymi do Wisły. – Rafał Trzaskowski, jako prezydent Warszawy, a teraz kandydat na prezydenta RP mówi, że ma dość. To my mamy dość, mamy dość ścieków lejących się do Wisły, mamy dość ścieków wylewających się do mieszkań warszawiaków (…) mamy dość wybijających ze ściekami studzienek kanalizacyjnych, mamy dość braku procedur, które pomogłyby zwalczać korupcje w Warszawie – powiedział w środę Sebastian Kaleta podczas spotkania z dziennikarzami.

Posłowie PiS próbowali wejść na czwartkową konferencję dotyczącą nowego zbiornika retencyjnego na terenie oczyszczalni „Czajka”. Organizatorzy nie chcieli ich jednak wpuścić. Drogę zablokował im poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras.

Pan poseł (Kaleta – red.) próbował wejść na konferencję w celu wysłuchania pana prezydenta Trzaskowskiego, a pan poseł Nitras się na pana posła, ministra Kaletę po prostu rzucił – powiedział Jacek Ozdoba po incydencie, do którego doszło. – Mam świadomość, że pan poseł Nitras naruszył moją nietykalność, że w inny sposób utrudniał nam pracę – ocenił Kaleta. Dodał, że poseł KO przeklinał wobec nich, kiedy dziennikarze poszli na konferencje prasową.

Według obu posłów sprawa powinna trafić do sejmowej komisji etyki poselskiej.

Niewydolny system kanalizacji

System kanalizacji w Warszawie nie jest obecnie w stanie poradzić sobie z intensywnymi ulewami, czego dowodem jest nawałnica, która przeszła w poniedziałek nad miastem. Zalane były ulice, w wielu miejscach nie działała sygnalizacja. Woda wdarła się m.in. do budynków kilku ministerstw. W związku z zalaniem rur, dochodziło do spiętrzania wody i tworzenia się „gejzerów” ze studzienek kanalizacyjnych. Więcej TUTAJ.

Czytaj też:

Burze wracają nad Mazowsze. IMGW wydał alert dla części województwa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone