SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nowy trener Legii: mecz ze Świtem Skolwin jak finał Ligi Europy

fot. PAP/Paweł Supernak

Mecz ze Świtem to jak finał Ligi Europy. Chcę wystawić najsilniejszy skład i wygrać – powiedział nowy trener piłkarzy Legii Warszawa Marek Gołębiewski przed czwartkowym spotkaniem ze Świtem Skolwin Szczecin w 1/16 finału Pucharu Polski. To będzie debiut Gołębiewskiego w roli szkoleniowca mistrzów Polski. Zastąpił zwolnionego w poniedziałek Czesława Michniewicza.

– Powiedziałem chłopakom, że dla mnie jutrzejszy mecz to jak finał Ligi Europy. Chcę wystawić najsilniejszy skład i wygrać. Legia na pewno musi grać odważnie, widowiskowo, dla kibiców. To wszystko zweryfikuje boisko – stwierdził na środowej konferencji prasowej.

Gołębiewski przyznał, że rozmawiał już z częścią zawodników, a w środę ma zaplanowane spotkania z pozostałymi. – Wszyscy mają szansę zaistnieć w drużynie i będą potrzebni. Mamy szeroką i bardzo jakościową kadrę (…). Widziałem wczoraj wielkie zaangażowanie na treningu. Każdy chce pomóc w wyjściu z dołka – dodał, cytowany przez portal legia.net, dotychczasowy trener zespołu trzecioligowych rezerw Legii.

Trener realista

Przeciwko Świtowi stołeczna drużyna zagra m.in. bez takich zawodników jak: Artur Boruc, Maik Nawrocki, Tomas Pekhart, Mateusz Hołownia, Joel Abu Hanna.

– Jestem trenerem, który twardo stąpa po ziemi. Pokora i praca, to moje dwie najważniejsze cechy. Wiem, czego wszyscy ode mnie oczekują.(…) Widzę sporo zdolnej młodzieży, ale zawsze mówię, że nie wiek jest wyznacznikiem tego, że ktoś ma grać w pierwszej drużynie Legii, tylko jakość – ocenił szkoleniowiec drużyny z Łazienkowskiej.

41-letni Gołębiewski przejął zespół, który poniósł siedem porażek w ekstraklasie i zajmuje 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową. W niedzielę jego nowi podopieczni zagrają o ligowe punkty z Pogonią Szczecin.

(…) Najlepszą atmosferę buduje się poprzez zwycięstwa. Wczoraj przekazałem zawodnikom, że musimy zrobić wszystko, aby wejść na zwycięską ścieżkę. Wtedy i my troszkę odetchniemy, i opinia publiczna troszkę bardziej nas wesprze – podkreślił.

Czytaj też:

Sensacja w piłkarskim PP. Świt Nowy Dwór Maz. awansował do 1/8

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone