SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Nowy stadion Wisły Płock rośnie w oczach. Widać konstrukcję trybun

fot. WislaPlockSA/Twitter

Przebudowa stadionu w Płocku wkracza w kolejną fazę. Widać już konstrukcję trybun. Ratusz zapewnia, że działania wykonawcy idą zgodnie z planem. Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.

Trwa budowa jednej z trybun – trwa palowanie konstrukcji, na której te trybuny będą oparte. Zgodnie z harmonogramem późną jesienią tego roku trybuny powinny być już gotowe – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Inwestycja jest prowadzona tak, by nie kolidowała z rozgrywkami piłkarskiej Ekstraklasy. Na obiekcie im. Kazimierza Górskiego swoje domowe mecze rozgrywa Wisła Płock. – Na razie jedna trybuna została z uwagi na stanowiska komentatorskie, natomiast zostało wyburzone zaplecze – wyjaśnia Andrzej Nowakowski.

Powstanie niemal od zera

Obecny stadion w Płocku został oddany do użytku w 1973 roku. Z towarzyszącą infrastrukturą zajmuje ok. 10 ha. Obiekt przeznaczony jest dla 10 tys. widzów i nie posiada dachu nad trybunami.

Przetarg na rozbiórkę dotychczasowego stadionu i budowę nowego na 15 tys. miejsc z zadaszonymi trybunami i nowoczesną infrastrukturą, płocki urząd miasta ogłosił we wrześniu 2018 roku. Już w lutym 2017 roku, informował, że ma gotową koncepcję budowy obiektu, który oprócz zawodów sportowych, miałby być przystosowany do organizacji innych widowisk, jak np. duże koncerty muzyczne.

Nowy stadion, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z systemem licencji PZPN, który będzie spełniał kryteria umożliwiające organizowanie wszystkich spotkań krajowych rozgrywek piłki nożnej i meczów z rozgrywek UEFA, powstanie dokładnie w tym samym miejscu co obecny obiekt im. Kazimierza Górskiego.

Stadion powinien być gotowy jesienią 2022 roku. Jego budowa pochłonie około 170 mln zł.

Czytaj też:

Przebudowa stadionu w Płocku. Wisła zmieniła siedzibę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone