SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Na Białołęce powstanie nowy park. Najpierw jednak wycinka drzew

Park Botewa/fot. Jan Mackiewicz - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy/Facebook

Jest zielone światło dla nowego parku na Białołęce w Warszawie. Chodzi o teren na Tarchominie między ulicami Światowida, Ćmielowską, Myśliborską i Botewa. Dzielnica od lutego czekała z rozpoczęciem inwestycji – blokowało ją jedno drzewo, na którym znajduje się gniazdo sroki.

Jest już zgoda od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. –  Wierzba, która koliduje z inwestycją, jest w złym stanie zdrowotnym. Potwierdziła to specjalna ekspertyza dendrologiczna, dlatego dyrekcja ochrony środowiska wydała decyzję o odstępstwie. Wystąpiliśmy już do marszałka województwa mazowieckiego o wydanie zezwolenia na usunięcia drzewa – informuje rzeczniczka Białołęki Marzena Gawkowska.

Kiedy nowy park na Białołęce?

Przetarg na budowę parku ma być ogłoszony po wycince drzew, a projekt całości jest już gotowy. – Zachowamy jak największą część obecnej zieleni. Dosadzimy też nowe rośliny. Powstanie pawilon usługowy z funkcją gastronomiczno-kulturalną, z takim drewnianym tarasem kaskadowo schodzącym w kierunku wody. W miejscu naturalnego zagłębienia stworzymy jeziorko z pomostami. Z naturalnych materiałów zbudujemy strefę aktywności dla dzieci. Także z naturalnego materiały będą wszystkie ścieżki w parku – podaje Gawkowska.

Urządzanie parku ma potrwać około 8 miesięcy. Dzielnica na tę inwestycję przeznaczy 3,6 mln zł.

Czytaj też:

Radom. Zmiany na Maratońskiej. „To miejsce szczególnie niebezpieczne”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone