SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ewakuacja sześciu szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

zdjęcie ilustracyjne/fot. bezpieczna.um.warszawa.pl

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał w piątek sześć zgłoszeń o ładunkach chemicznych podłożonych w szkołach podstawowych i przedszkolach. Policjanci i pirotechnicy weryfikują zgłoszenia.

Jak przekazała st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pierwsze zgłoszenie o „ładunku chemicznym” dyżurny otrzymał chwilę przed godziną 11.00 w piątek, ostatnie zgłoszenie odnotowano o godz. 13.30.

W sumie otrzymaliśmy sześć zgłoszeń o „ładunkach chemicznych” podłożonych na terenie placówek edukacyjnych, w tym szkół podstawowych i przedszkoli. Pięć placówek znajduje się na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, jedna na terenie miejscowości Leoncin – przekazała st.asp. Wielocha.

Policjantka poinformowała, że policjanci i pirotechnicy są kierowani na wskazane miejsca i robią rozpoznanie pod kątem ewentualnego zagrożenia. Placówki przy ulicach Szkolnej, Chemików, Młodzieżowej i Słowackiego w Nowym Dworze Mazowieckim zostały już ewakuowane i sprawdzone. Działania w szkole przy ul. Wojska Polskiego i w Leoncinie trwają. St.asp. Wielocha przekazała, że w godzinach popołudniowych policja będzie informowała o wynikach działań na terenie szkół.

Ewakuacja w Mławie

Do ewakuacji doszło też w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie.

Dyrekcja otrzymała informacje o podłożonym ładunku chemicznym – informuje Anna Pawłowska rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Decyzję o ewakuacji podjął dyrektor po otrzymaniu maila o podłożeniu ładunku chemicznego. Do placówki zostały skierowane patrole policji w tym funkcjonariusze specjalizujący się w lokalizowaniu takich ładunków – dodaje.

Dzieci czekają na zakończenie akcji na szkolnym boisku w bezpiecznej odległości. Takie zgłoszenia to najczęściej fałszywe alarmy. Policja przypomina, że fałszywe alarmowanie jest przestępstwem, za które grozi kara do 8 lat więzienia.

Czytaj też:

Koronawirus w Radomiu. Kolejne szkoły w mieście z COVID-19

Zdjęcia lotnicze z Powstania Warszawskiego na stronie muzeum

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone