SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowy Dwór Maz.: Remont mostu na Narwi. Ruch wahadłowy w maju

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

Na środę, 8 maja przełożony został termin wprowadzenia ruchu wahadłowego na moście przez Narew w Nowym Dworze Mazowieckim. Wcześniej zmianę organizacji ruchu w tym miejscu zapowiadano na ten wtorek. Wykonawca jednak do tego czasu nie skompletował potrzebnego oznakowania.

Powodem zmian w ruchu jest remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 85. Rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska w ubiegłym tygodniu powiedziała, że z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący w stronę Warszawy, Gdańska i Płocka. Droga ta jest też istotna dla mieszkańców Pomiechówka, Nowego Dworu i Modlina.

Koniec remontu w październiku

Zakończenie prac remontowych zaplanowano na październik, jednak ruch wahadłowy prawdopodobnie zostanie zniesiony wcześniej. Jego wprowadzenie jest związane jedynie z wymianą nawierzchni.

Podczas prac remontowych przeprawy zostaną m.in naprawione przęsła, podpora wiaduktów, dylatacja, izolacja płyty pomostu i odwodnienia oraz będą wykonane zabezpieczenia antykorozyjne. Po zrealizowaniu tych robót zostanie ułożona nowa nawierzchnia na moście i chodnikach oraz zostanie wykonane oznakowanie poziome. Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok. 2,7 mln zł.

Czytaj też:

Powiaty garwoliński i kozienicki zbudują razem most przez Wisłę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone