SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Nowoczesna remiza strażacka powstaje na warszawskich Bielanach

fot. Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany/FB

Ma to być najnowocześniejsza jednostka w kraju. Nowa remiza strażacka powstaje na warszawskich Bielanach. Stołeczni radni przekazali pod nią teren u zbiegu ulic Wólczyńskiej i Opłotek. Jednostka ma specjalizować się w ratownictwie chemiczno-biologicznym.

Burmistrz dzielnicy Grzegorz Pietruczuk wyjaśnia, z czego się będzie składać. – Ta jednostka składała się będzie ze standardowej strażnicy z halą garażową dla wozów gaśniczych. Powstaną koszary dla specjalistycznej grupy ratowniczej chemiczno-ekologicznej Warszawa nr 6. Znajdą się tam także dwa laboratoria: chemiczne i biologiczne, oba o powierzchni prawie 200 metrów, oddzielny garaż, który będzie tylko dla sprzętów i wozów rozpoznania chemicznego, plac z przeszkodami do ćwiczeń z operowanymi robotami rozpoznania chemicznego – mówi.

Do tego będą także pomieszczenia do konserwacji ubrań gazoszczelnych i sale dydaktyczne do szkoleń. Będzie też boisko, plac do ćwiczeń pożarniczych oraz sala gimnastyczna.

Strażacy nie przekazują jeszcze szczegółów na temat konkretnych dat i sposobów finansowania.

Dzisiaj jednostka ratowniczo-gaśnicza 6, stacjonuje przy Marymonckiej. Ich dotychczasową siedzibę zajmie obsada JRG 11 z ulicy Zgrupowania AK „Kampinos”. W ubiegłym roku strażacy z JRG 6 interweniowali ponad 1100 razy.

Czytaj też:

Obiekty sportowe w jednym miejscu. Stołeczny ratusz szykuje mapę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone