SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowe wiaty przystankowe w ramach unijnego programu

fot. Pixabay

Przetarg na zakup i montaż nowych wiat i słupków przystankowych to kolejny etap wdrażania w Radomiu dużego projektu dofinansowanego przez UE, w wysokości 71 mln zł. Jego celem są udogodnienia komunikacyjne dla mieszkańców i ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

Zamówienie obejmuje produkcję i montaż 15 podświetlonych wiat wraz ze słupkami przystankowymi. Nowe zadaszenia staną na osiedlach XV-lecia oraz Akademickim w Radomiu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na oferty do 24 kwietnia.

Przystanki to nie wszystko

Na piątek zaplanowano natomiast otwarcie ofert w przetargu na zakup 10 elektrycznych autobusów oraz dwóch stacji szybkiego ładowania i 10 punktów mobilnych ładowania zajezdniowego.

W dalszej kolejności planowane są przetargi na budowę nowych dróg rowerowych oraz przebudowę wielopoziomowego parkingu przy ul. Kelles-Krauza.

Miliony dofinansowania 

Wszystkie te przetargi związane są z realizacją projektu „Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie miasta Radomia oraz powiatu radomskiego”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WM 2014-2020. Unijne dofinansowanie wynosi 56 mln zł. Całkowita wartość projektu to prawie 71 mln zł.

Projekt będzie realizowany przez gminę miasta Radom w partnerstwie z powiatem radomskim. Powiat planuje budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Młódnice – Jarosławice – Cerekiew – Radom oraz Taczów – Taczówek – Milejowice.

Celem projektu są nie tylko udogodnienia komunikacyjne dla mieszkańców, ale i ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez rozwój ekologicznych form transportu.

Czytaj też: 

MOPS ostrzega: oszuści podają się za pracowników socjalnych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone