SŁUCHAJ ONLINE
MENU

NOT chętna do współpracy z Narodowym Muzeum Techniki

fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0

Minister kultury Piotr Gliński spotkał się z władzami NOT – podało w czwartek MKiDN. Rozmowa dotyczyła przyszłości utworzonego na mocy umowy podpisanej 9 bm. Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie. Władze NOT wyraziły gotowość do współpracy z nowym Muzeum.

„Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński spotkał się 20 czerwca 2017 r. w siedzibie MKiDN z prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej Ewą Mańkiewicz-Cudny. Rozmowa dotyczyła przyszłości Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie, które utworzono na mocy umowy podpisanej 9 czerwca 2017 r. między Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Miastem Stołecznym Warszawą” – poinformował resort.

Jak podkreślono w czwartkowym komunikacie MKiDN, prezes FSN-T NOT wyraziła gotowość do współpracy z nowym Muzeum, w tym do rozmów o zasadach przekazania zbiorów likwidowanego Muzeum do Narodowego Muzeum Techniki. Minister kultury zapowiedział zaś pomoc w znalezieniu ścieżek uregulowania przez NOT zadłużenia względem spółki zarządzającej Pałacem Kultury i Nauki i wobec byłych pracowników MTiP.

Największa placówka muzealnictwa technicznego w Polsce, Muzeum Techniki i Przemysłu, od lat boryka się z problemami finansowymi. W czerwcu 2016 r. zarząd Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie mieści się muzeum, wypowiedział umowę najmu; powodem było zadłużenie placówki, na które złożyły się m.in. zaległości w opłatach za czynsz. Pod koniec ub.r. zarząd PKiN wezwał Muzeum do opróżnienia zajmowanych pomieszczeń.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone