SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nocny hałas na placu zabaw przy Natolińskiej. „Przepisy pozwalają”

fot. Pixabay

Dla jednych rozrywka, dla drugich udręka. Chodzi o plac zabaw przy ulicy Natolińskiej w warszawskim Śródmieściu. Za dnia służy dzieciom, a w nocy amatorzy sportu grają na nim w koszykówkę. – Ten problem powraca – mówił w Radiu dla Ciebie pan Michał, który mieszka obok placu.

Te hałasy osób grających w piłkę na boisku, które są od godzin wieczornych, są trochę uciążliwe – skarżył się pan Michał.

Z kolei Witold Olejnik z Koalicji „Ciszej Proszę” wskazał, że prawnie nie ma takiego pojęcia jak „cisza nocna”. To utrudnia ukaranie hałasujących.

Dla mnie na przykład cisza to jest sytuacja taka, kiedy w ogóle nie ma żadnych dźwięków. Natomiast przepisy mówią, że karalne jest przekraczanie w ciągu dnia poziomu hałasu 55 decybeli, a w nocy 45. Czyli już same przepisy mówią, że w nocy też może być hałas – wyjaśnił Olejnik.

Zastępca burmistrza dzielnicy Śródmieście Paweł Martofel wskazał jednak, że brak przestrzegania regulaminu może mieć konsekwencje.

Każdy z tych placów zabaw oraz tych siłowni plenerowych ma swój regulamin. Jest on napisany na tablicy informacyjnej razem z danymi administratora i telefonami alarmowymi. Wykroczenia, które są jakimś złamaniem tych zapisów regulaminu, oczywiście powinny być zgłaszane do straży miejskiej lub na policję – powiedział.

Według statystyk straż miejska za zakłócanie ładu i porządku publicznego w tym roku nałożyła trzy i pół tysiąca mandatów.

Posłuchaj całej rozmowy: Jest sprawa: place zabaw – dla jednych rozrywka, dla innych udręka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone