SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nieszczepione dzieci bez miejsca w żłobkach. Propozycja ratusza

fot. Pixabay

Nieszczepione dzieci nie dostaną się do miejskich żłobków – taki zapis ma znaleźć się w regulaminie. Nową propozycję stołecznego ratusza w rozmowie z Radiem dla Ciebie przedstawił Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Obecnie za obowiązkowe szczepienia ochronne przyznawane są dodatkowe punkty przy naborze.

Ruch antyszczepionkowy rośnie w siłę i stwarza zagrożenie dla dzieci które są w miejskich placówkach – stwierdza Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. – Mamy gotowe rozwiązanie, przedstawimy je Radzie Warszawy i mam nadzieję, że na najbliższej sesji rada się tym zajmie. Mamy też ekspertyzy, które jasno mówią o tym, że jest to zgodne z prawem – dodaje.

W Warszawie w kolejce na żłobek czeka 2,4 tys. dzieci, których rodzice nie zaznaczyli w podaniach, że dziecko było szczepione. Jaka jest skala tych, którzy faktycznie obowiązkowych szczepień nie przeszli, tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że miasto nie boi się ewentualnych pozwów. – Trzeba oczywiście tłumaczyć rodzicom, że szczepienia są ważne i będziemy to robić, ale będziemy też twardo nie przyjmować dzieci nieszczepionych. Niech idą do sądu, proszę bardzo – zapowiada wiceprezydent.

Miasto przeprowadziło badanie, w którym zapytało rodziców dzieci mających swoje pociechy w przedszkolach i żłobkach o opinię. 90 procent z nich nie chce nieszczepionych dzieci w miejskich placówkach.

Czytaj też: Radni za bezpłatnymi szczepieniami dla ciężarnych i dzieci

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone