SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nieoficjalnie: PiS z największą liczbą głosów w dziewięciu sejmikach, w tym na Mazowszu

fot. Wikimedia Commons

PiS wygrało wybory do sejmików w 9 województwach m.in. na Mazowszu, w Małopolsce i na Podkarpaciu, Koalicja Obywatelska w siedmiu województwach m.in. na Pomorzu i w Wielkopolsce – wynika z sondażu Ipsos.

Z sondażu wynika, że PiS wygrało wybory do sejmików w województwach: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, śląskim i świętokrzyskim.

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) z kolei wygrała w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Według danych Ipsos w pierwszej trójce komitetów w 12 województwach (kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim) obok PiS i Koalicji Obywatelskiej znalazło się PSL.

W dwóch województwach – dolnośląskim i lubuskim – miejsce na podium wywalczyli, według sondażu Ipsos, Bezpartyjni Samorządowcy, a w jednym – SLD Lewica Razem (śląskie) i Mniejszość Niemiecka (opolskie).

W wyborach samorządowych 2014 r. Platforma Obywatelska wygrała wybory do sejmików w ośmiu województwach, PiS w sześciu województwach, a PSL w dwóch.

Frekwencja

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała w poniedziałek rano dane o frekwencji w wyborach samorządowych. Do urn poszło 52,15 procent. Najwyższą frekwencję odnotowano w województwie mazowieckim – 55,84 procent. Następne było łódzkie – 55,25 procent. Najmniejszą odnotowano w województwie opolskim – 47,41 procent. Jak wyjaśnia PKW, dane te będą się jeszcze zmieniać.

Oficjalne wyniki wyborów będą znane najwcześniej na przełomie wtorku i środy.

Czytaj też:

Sondaż Ipsos: wygrana Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów na prezydenta Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone