SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Nielegalne odpady 2021”. Bez nieprawidłowości przy przewozach

fot. IAS

W ramach wspólnej akcji służb w walce z nielegalnym przewozem odpadów funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili prawie 120 kontroli drogowych – powiedziała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska. Dodała, że podczas kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w związku z przewożonymi odpadami.

Według informacji przekazanej przez rzeczniczkę IAS w Warszawie, akcję „Nielegalne odpady 2021” zorganizował Główny Inspektorat Ochrony Środowiska we współpracy z Wojewódzkimi Inspektoratami Ochrony Środowiska, Inspekcją Transportu Drogowego, Policją, Strażą Graniczną oraz Krajową Administracją Skarbową.

Nielegalny wywóz odpadów jest dużym problemem w naszym kraju. Akcja „Nielegalne odpady 2021” miała charakter ogólnopolski. Jej celem było przeciwdziałanie nielegalnym wywozom, przewozom oraz porzucaniu odpadów na terenie kraju – tłumaczyła Justyna Pasieczyńska.

Kontrole w 12 punktach na Mazowszu

Wskazała, że działania realizowane były w całej Polsce i opierały się na ścisłej współpracy służb. – Istotnym elementem tych działań była poprawa komunikacji i współpracy pomiędzy organami ścigania, KAS i Inspekcją Ochrony Środowiska w zwalczaniu tego typu przestępstw – zaznaczyła.

Na terenie województwa mazowieckiego kontrole przeprowadzono w 12 punkach. W siedmiu z nich uczestniczyli nasi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, którzy skontrolowali 119 pojazdów ciężarowych, w tym 32 przewożące odpady – wyliczyła, dodając, że łącznie na Mazowszu skontrolowano 184 pojazdy ciężarowe, w tym 53 przewożące odpady. W każdym przypadku nie stwierdzono nieprawidłowości w związku z przewożonymi odpadami.

Rozpoczęte akcją „Nielegalne odpady 2021” działania, zgodnie z decyzją Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, będą kontynuowane nadal na szczeblach regionalnych – zapowiedziała rzeczniczka IAS w Warszawie.

Czytaj też:

Składowisko w Goryszach. WIOŚ stwierdził skażenie środowiska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone