SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nielegalna fabryka papierosów pod Warszawą. W środku 20 ton tytoniu o wartości 13 mln zł

fot. CBŚP

20 ton tytoniu, wartego 13 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej podczas likwidacji nielegalnej fabryki papierosów w powiecie pruszkowskim.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował PAP, że zatrzymano czterech obywateli Polski i trzech obywateli Ukrainy.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw skarbowych polegających na wytwarzaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych oraz uchylania się od opodatkowania podatkiem akcyzowym – poinformował prok. Łapczyński.

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów aresztował ich na trzy miesiące. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 31 do 56 lat. Grożą im kary 10 lat pozbawienia wolności.

 

CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z mazowieckiego i dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymało mężczyzn w jednej z hal znajdujących się w powiecie pruszkowskim.

Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 20 ton tytoniu do palenia, o wartości rynkowej 13 mln zł. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w podatku akcyzowym została wyliczona na kwotę ponad 14 mln zł – rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone