SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Niedabyl. Kolejnych 15 pracowników domu pomocy społecznej zakażonych koronawirusem

Dom Pomocy Społecznej w w Niedabylu/fot. dpsniedabyl.pl

Do 75 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie białobrzeskim – dowiedziało się Radio dla Ciebie. Okazało się, że połowa z 30 pracowników przebywających na kwarantannie domowej jest zainfekowana.

Zdrowi pracownicy będą mogli teraz wrócić i zmienić personel, który opiekuje się podopiecznymi od ponad tygodnia – mówi starosta białobrzeski Sylwester Korgul. – Dopiero teraz dostaliśmy wyniki. Porozmawiamy ze zdrowymi członkami personelu, którzy są na kwarantannie – dodaje.

W ośrodku przebywa 67 podopiecznych w różnym wieku. Najczęściej ze schorzeniami psychicznymi. – U zakażonych nie wystąpiły na razie poważniejsze objawy, które wymagałby hospitalizacji – przekonuje Korgul. – Sytuacja była w miarę stabilna. Występowały stany podgorączkowe, ale nie było konieczności hospitalizacji – podkreśla starosta białobrzeski.

Obecnie pobierane są próbki do powtórnych badań od podopiecznych ośrodka. Ich wyniki mają być znane w ciągu dwóch dni.

Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się informacja, według której 52 pensjonariuszy i ośmiu pracowników Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu pod Radomiem jest zakażonych koronawirusem. DPS otrzymał sprzęt ochrony osobistej od wojewody. Pilnie potrzebne są kolejne osoby do opieki na pensjonariuszami. Jak powiedział dyrektor placówki Arkadiusz Śliwa, chętnych jednak brak. Na razie nie planuje się ewakuacji – pacjenci mają być przewożeni do szpitali w miarę pojawiania się objawów choroby.

Czytaj też:

Koronawirus na Mazowszu. DPS w Tomczycach objęty kwarantanną

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone