SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Niebieska syrenka wyznaczy miejsca do parkowania na Woli

fot. UD Wola

Już niedługo, na wolskiej ulicy Agawy drogowcy wymalują na chodnikach nowy, dotychczas niestosowany symbol. Niebieska linia, przerywana symbolem litery P stylizowanym na warszawską syrenkę instruować ma kierowców, ile miejsca mogą zająć na chodniku, by nie utrudniać życia pieszym – poinformował Urząd Dzielnicy Wola.

Na Woli rusza pilotażowy projekt Zarządu Dróg Miejskich. Na chodnikach przy ulicy Agawy pojawią się niebieskie linie z syrenką – wyznaczą one odległość, którą trzeba zostawić pieszym. Przepisy określają, że minimum to 1,5 metra wolnego chodnika. – To bardzo dobre rozwiązanie, aby pokazywać, jak należy prawidłowo parkować – komentuje pomysł zastępca burmistrza Woli Robert Rafałowski.

Syrenki również na innych ulicach?

Kierowcy parkujący na chodnikach często nie są w stanie określić odpowiedniej odległości, którą mogą zająć autem, by pozostawić odpowiednio dużo miejsca dla pieszych. Brak miejsca to problem szczególnie dla rodziców prowadzących dziecięce wózki i osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. – Nierzadko muszą oni korzystać z jezdni albo trawnika, by przedostać się przez zatarasowany pojazdem chodnik – powiedział burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Wykonawcą oznaczeń jest Zarząd Dróg Miejskich. – Chcemy oznakować te miejsca w Strefie Płatnego Parkowania, gdzie można zgodnie z przepisami parkować na chodniku. Chodzi o strefy mieszkańca, gdzie obowiązuje identyfikator B-35 – powiedział Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Na razie takie oznakowanie pojawi się na odcinku od ulicy Syreny do Agawy 7. Jeśli to rozwiązane przyniesie efekty, to w przyszłości zostanie wprowadzone także w innych miejscach.

Czytaj też:

Sąd oddalił skargę prokuratury dot. strefy płatnego parkowania

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone