SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Niebezpieczna gra, czyli zbrodnia niedoskonała” wraca na scenę

fot. MIK

Czy istnieją zbrodnia doskonała i zbrodniarz doskonały? Na te pytania odpowiada kryminał Richarda Stockwella – „Niebezpieczna gra, czyli zbrodnia niedoskonała”. Dziś – po długiej przerwie spowodowanej lockdownem – sztuka wraca do Teatru Mazowieckiego.

W rolę Jane i Ricka wcielają się Maria Seweryn i Mirosław Zbrojewicz.

Postać Jane jest zaskakująca – mówi aktorka. – Kim ona wydaje się na początku, potem w trakcie przedstawienia, a potem kim okazuje się na końcu. Ciekawa cecha tego tekstu polega też na tym, że oprócz tego kryminału, tam jest ciekawie wpisana psychologia. Jane jest takim studium kobiety żyjącej w przemocy rodzinnej, domowej. Będąc damą, będąc bardzo bogatą osobą, bardzo silną, decyzyjną – wyjaśnia.

To sztuka posiadająca wszystkie cechy dobrego kryminału, ale nie tylko – mówi Zbrojewicz. – To jest taka komedia kryminalna i ona się oczywiście rządzi swoimi prawami, a podstawowym prawem komedii kryminalnej, tak mnie się wydaje, jest ciąg wynikający z gwałtownej zmiany akcji. I tu się tak dzieje. Zaczynamy sztukę jako zupełnie kto inny i kończymy ją całkowicie jako inne postacie – tłumaczy.

Spektakl dziś o 19 w Teatrze Mazowieckim przy ulicy Elektoralnej w Warszawie. Odbędzie się w reżimie sanitarnym, z połową dostępnych miejsc na widowni.

Czytaj też:

Musical „List z Warszawy”. Recenzja Tadeusza Deszkiewicza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone